Sisukord
Uudised
Postimees

Kolledžisse vastuvõetute arv on nelja aastaga kasvanud viiendiku võrra

1 min lugemist
Tartu ülikooli Pärnu kolledž. FOTO: Mailiis Ollino/

Tartu ülikooli Pärnu kolledžisse astunute hulk on viimase nelja jooksul kasvanud ligikaudu 20 protsenti, enim ehk 45 protsenti on kasvanud sotsiaaltöö ja rehabilitatsiooni korralduse erialale õppima asunute arv.

Pärnu kolledži direktori Henn Vallimäe sõnutsi on kolledžisse vastuvõetute hulk kahel viimasel aastal kasvanud ja õppekohtade täitumusega ei esine probleeme.

"Arvestades õppekavade suurt populaarsust, oleme lähiaastatel üle läinud eksamipõhisele vastuvõtule," rääkis Vallimäe. Mullu oli ettevõtlus- ja projektijuhtimise avatud ülikooli õppekaval konkurss ühele kohale 8,9 soovijat.

Sotsiaaltöö ja rehabilitatsiooni korralduse õppekavale sisseastujate arv on Vallimäe sõnutsi suurenenud avatud ülikooli tudengite arvelt. "Avatud ülikooli on sellele erialale tulnud õppima eeskätt sotsiaalvaldkonna spetsialistid, kellel ei ole erialast kõrgharidust. Paraku ei soovita tulla sel õppekaval päevasesse õppevormi, sest vastne koolilõpetaja ei näe enda esimese valikuna sotsiaalvaldkonda," selgitas ta.

"Eeldame, et eksamile tulevad enam motiveeritud ja kindla sisseastumissooviga üliõpilaskandidaadid. Tulenevalt tasuta õppe raamistikust on meil enam-vähem kindel arv, kui palju saame õppureid vastu võtta. Peale selle on tasu eest võimalus õppida osakoormusega või eksternina," selgitas ta.

Seotud lood
14.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto