K, 7.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Talgupäeval teatage ohtlikest kaevudest

Joosep Laik
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Ohtlik kaevuauk.
Ohtlik kaevuauk. Foto: Henn Soodla

Tehnilise järelevalve amet (TJA) kutsub eestimaalasi “Teeme ära!” talgupäeval teada andma ohtlikest kaevudest.

TJA koostöös häirekeskuse ja päästeametiga kutsub 5. mail “Teeme ära!” talgupäeva raames teatama katmata ja katkiste luukidega kaevudest ja muudest ohtlikest rajatistest. Nii talgupäeval kui edaspidi saab seesugustest objektidest teada anda päästeala infotelefonil 1524. Esmase ohu kõrvaldamiseks tuleks ohuala käepäraste vahenditega märgistada või piirata.

Tehnovõrkude kaeve, vanu veevõtukaeve, maa-aluseid keldreid, mahuteid ja muid selliseid rajatisi on kogu Eestis väga palju, paraku puudub neist ülevaade.

Ohtlik kaevuauk.
Ohtlik kaevuauk. Foto: MARIANNE LOORENTS / VIRUMAA TEATAJA

Numbril 1524 helistajalt küsitakse andmeid, mis aitavad võimalikult täpselt määrata ohtliku rajatise asukohta ja käidavust, rajatise tüüpi (nt kaaneta või katkise luugiga kaev, maa-alune mahuti, sissekukkunud kelder), objekti ohtlikkust hinnata aitavaid parameetreid (ava või augu sügavus ja läbimõõt) ning helistaja kontaktandmeid juhuks, kui tekib raskusi rajatise loodusest ülesleidmisega. Helistaja võib edastada ka ohtliku kaevu koordinaadid, kuna see hõlbustab nii operatiivselt reageerival meeskonnal kui vastutaval ametkonnal täpse asukoha leidmist. 

Sõltuvalt objekti ohtlikkusest (näiteks väga käidav koht) edastab häirekeskus info vajadusel politseile või päästjatele. Samuti teavitatakse omavalitsust, TJAd, põllumajandusametit, mis selgitavad välja rajatise omaniku.

Talgupäev toimub 5. mail ja osalema on oodatud kõik inimesed nii linnas kui maal igas Eesti nurgas. Sobivad talgud saab valida ja end osalejana kirja panna “Teeme ära!”

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles