Pitka luureretkele stardib kaks Pärnumaa meeskonda

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Mullu toimus admiral Pitka luurevõistlus Pärnumaal.

FOTO: Gertrud Alatare

Tänavusel rahvusvahelisel admiral Pitka luurevõistlusel läheb homme rajale 30 neljaliikmelist võistkonda 11 riigist. Nelja päeva jooksul läbivad nad varjatult kontrollpunktist teise liikudes linnulennult 90 kilomeetrit.

Kaitseliidu Pärnumaa malev on tänavu välja pannud kaks meeskonda.

Välismaistest külalistest on luurevõistlusel kahe võistkonnaga esindatud Soome, Poola ja Taani ning ühe meeskonnaga USA, Leedu, Bosnia ja Hertsegoviina, Rootsi, Läti, Itaalia ja Suurbritannia riigikaitseorganisatsioon. Samuti võistlevad nii USA, Bosnia ja Hertsegoviina kui Eesti ühisvõistkond.

Piiritaguste relvavendade kõrval lähevad võistlustulle kodumaised jõustruktuurid. Kaitseliidust on esindatud veel Tallinna, Järva, Jõgeva, Harju ja Rapla malev.

Samuti võtavad retkest osa naiskodukaitsjad Võrumaa ringkonnast ja võistkonnad Scoutspataljonist, vanglateenistusest ja politsei- ja piirivalveametist.

Võistlus avatakse homme kell 10 Jõgevamaal Mustvee kultuurikeskuse kõrval. Kõik huvilised saavad võistlejatele kaasa elada veel kolmapäeval 16–18 avatud kontrollpunktis Mustvee vallas Levalas.

Admiral Pitka luurevõistlus on rahvusvaheline sõjalis-sportlik üritus, mis toimub igal aastal eri piirkonnas, et vähendada Eesti võistkondade koduväljaku eelist. Eesmärk on mõõta reaalsusele lähedastes oludes osalejate väljaõppe taset, relvastust-varustust ja panna proovile moraal.

Mullu Surju kandis korraldatud luureretkel tuli Kaitseliidu Pärnumaa kolmas võistkond kolmandaks.

Tagasi üles