Sindis tüli tekitanud mälestusmärk püstitati Aressegi

Mihkel Mathieseni mälestuskivi Ares Sauga jõe kaldal. Samasuguse sisuga monument on Sindis kaasa toonud kohtuasja valla ja püstitaja vahel. Tüli üks põhjusi on sambale kantud sõnum. FOTO: Mailiis Ollino

Hiljuti avati Ares Mihkel Mathieseni mälestusfondi toimkonna algatusel Mihkel Mathiesenile pühendatud mälestuskivi. Tegemist on Tori vallas teise samalaadi ausambaga, sest samasuguse sisuga mälestusmärk püsitati mõne kuu eest Sindi linna. Seal tekitas see palju vastukaja ja vald pöördus kohtusse, et sammas minema viia.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mathieseni mälestusfondi toimkonna esimees Edgar Salin rääkis, et kui Sindisse püstitatud graniitmonument ja mälestuskivi asuvad kohas, kus Mathiesen elas, siis viimati avatud kivi koos infostendiga paigaldati tema sünnikohta, Sauga jõe kaldale kunagise Pärivere talu sauna asukohta.

Are monumendil seisab samuti tekst, mis tekitas Sindis elavat vastukaja: Mihkel Mathiesen “Eesti Vabariigi 1938. aasta põhiseadusele tugineva Eesti Vabariigi valitsuse peaminister presidendi ülesannetes 1992–2003”.

03.11.2018 07.11.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto