Est-For taotleb eriplaneeringu laiendamist Saardesse

Tselluloositehast rajada sooviv Est-For Invest ei toeta riikliku eriplaneeringu lõpetamist ja taotleb eriplaneeringu laiendamist Saarde ja Viru-Nigula valda.

FOTO: Margus Ansu

Tselluloositehast rajada sooviv Est-For Invest OÜ ei toeta riikliku eriplaneeringu lõpetamist ja taotleb selle laiendamist Saarde ja Viru-Nigula valda.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale

“Est-For Invest ei nõustu riigi eriplaneeringu koostamise ega keskkonnamõju strateegilise hindamise lõpetamisega,” märgivad Est-For Investi juhatuse liikmed Margus Kohava ja Aadu Poll riigihalduse ministrile Janek Mäggile saadetud avalduses. “Eri lahendites riigi eriplaneeringu algatamise otsuse õiguspärasuse üle on kohtud leidnud, et tegemist on õiguspärase otsuse ja õigesti valitud planeeringuliigiga.”

Tselluloositehast kavandavate ettevõtjate hinnangul on eriplaneeringuga jätkamiseks ülekaalukas avalik huvi, mille kadumist pole tuvastatud. “Eelnõu lähtub vaid väidetavast regionaalse iseloomuga avalikust huvist. Est-Fori hinnangul ei saa väidetav ülekaalukas avalik regionaalne huvi prevaleerida valitsuse poolt riigi eriplaneeringu algatamisel tuvastatud suure riikliku huvi üle. Seda eriti praeguses olukorras, kus mõjude hindamist ei ole isegi veel alustatud,” lisasid Poll ja Kohava.

Tagasi üles