Sisukord
Uudised
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Galerii: Sindi õpilased andsid põneva ajalootunni

2 min lugemist
Sindi gümnaasiumi aulas andsid õpilased täna põneva ajalootunni „100 aastat Eesti Vabadussõja algusest“, tunda oli pühendunud juhendajate kätt esinejate viimseni lihvitud sõnakasutuses. FOTO: Urmas Luik

Sindi gümnaasiumi aulas andsid õpilased täna põneva ajalootunni „100 aastat Eesti vabadussõja algusest“, tunda oli pühendunud juhendajate kätt esinejate viimseni lihvitud sõnakasutuses.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Õpilaskonverentsi tonaalsust rõhutasid sinimustvalge lipuspaleer aulas, rahvusvärvides küünal koridori seinal vabadussõja sangarite nimedega plaadi ees ja Kaitseliidu liikmete auvalve selle juures. Näituselaual olid vaadata Eesti rahva suurimat võitu ja väejuhte kajastavad trükised ning ajaloouurija Helmut Aasamäe erakogust pärit Vabadusrist kui kõrgeim autasu.

„See sõda, mis algas 28. novembril 1918, andis meile vabaduse väga paljude elu hinnaga,“ tõdes Sindi gümnaasiumi direktor Ain Keerup riigihümni kõlamse järel ja asetas koos Tori  abivallavanema Jana Malõhiga lilled mälestustahvli ette, millele on kantud kümne Sindiga seotud sangari nimi. Nõukogude ajal hävinud tahvel taastati Eesti sõjahaudade hoolde liidu ja muinuskaitsjate algatusel 2008. aastal.

Legendaarne ajalooõpetaja Lembit Roosimäe astus kuulajate ette  tugeva aplausi saatel, on ta ju 12 aastat olnud õpilaskonverentside üks korraldajaid ja kodukoha mineviku väärtustajaid.

21.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto