Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Video ja galerii: Sindis peeti Orkaani lõpulahing
Täiendatud!

Täna lõppes Lääne maakaitseringkonna õppus “Orkaan XIII”. Pärnu-, Lääne ja Saare maakonnas harjutasid üksused sõjapidamist ja korrakaitseülesannete täitmist. Pärnumaal tipnes õppus linnalahinguga Sindis.

Pärnumaal toimus õppus Tori vallas mõlemal pool jõge: lahingutegevus liikus maastikul ja asulates Sindi pool. Hommikul Sinti jõudnud linnalahingud ei üllatanud kohalikke, küll aga tekitasid linlastes uudishimu. Huvilised saidki lahingute edenemist päeva jooksul kohapeal jälgida. Kui ründavad üksused jõudsid Sindi raekoja juurde, kõlas peagi harjutuse lõppu kuulutav tunnussõna. Võitlejatele ja pealtvaatajatele pakuti Kaitseliidu ja Naiskodukaitse väliköögist sooja sõdurisuppi.

Õppus lõppes rivistusega, kus osales Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili. Kiili tänas Orkaanist osavõtjaid ja rõhutas selle vajalikkust riigikaitses. “Et hoida ära need tormituuled, mida näeme maailmas praegu,” põhjendas ta, miks niisuguseid õppusi korraldatakse. Kiili sõnutsi on meil nii tahe kui oskused oma vabadust kaitsta.

Orkaan ei piirdunud ainult sõjapidamisega, selle raames toimus väiksemaidki õppusi. Naiskodukaitse eestvedamisel tulid laupäeval kokku Kaitseliidu, Pärnu linna, politsei- ja piirivalveameti, päästeameti ja Punase Risti esindajad. Töisel seminaril täpsustasid ja kooskõlastasid asjatundjad plaane eri liiki evakuatsiooni puhuks.

Reedest tänaseni kestnud õppusest võtsid osa ka Läti vabatahtliku riigikaitseorganisatsioon Zemessardze, Kalevi jalaväepataljon ning politsei- ja piirivalveameti üksused. Kokku osales üle 1000 inimese.

Tagasi üles
Back