Hirvela elanike täbar olukord jätkub

Läinud aasta oktoobris põlenud Hirvela 8 on praeguseks taastatud ja vastab kehtivatele nõuetele. Elanikudki on kodudesse tagasi kolinud.

FOTO: Mailiis Ollino

Tori vallavalitsus küsis hinnapakkumise ja sai teada, et ainuüksi ühe Hirvela maja põhjalik auditeerimine ja sedakaudu korterelamu tuleohutuse ja ehitusvigade tuvastamine läheb maksma 11 000 eurot. Sama projekti järgi valminud probleemseid maju, mis vajavad kiiremas korras parandamist, on aga 11.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Tori valla ehitusnõuniku Merike Raudsepa sõnade kohaselt on lisaaudit siiski liialt kulukas. Iga hoone konkreetsed puudused oleks võimalik kindlaks teha ehitusprojekti koostamise käigus. “Elanikele on selgitatud, et nad peaksid alustama puuduste kõrvaldamisega ja esmalt tellimagi nimetatud ehitusprojekti,” teatas Raudsepp.

Siiski ei tõtta vald renoveerimiskulusid katma, kuigi korteriomanikud on palunud toetust, et probleemi lahendada. Just Tori valla eelkäija Sauga vallavalitsus andis 2007. aastal kasutusloa kortermajadele, mille seisund ei vastanud nõuetele.

Nüünde vallavolikogu nõustus toetama Hirvela puudustega maju kuni 2000 euroga elamu kohta, mis ehitusnõuniku hinnangul peaks aitama tasuda uue projekti koostamise eest.

Tagasi üles