Sisukord
Uudised
Paberleht

Tarmo Tamm: Ootasin PRIA-lt enamat

4 min lugemist
Minister Tamm tõdeb, et Pärnumaal on tänavu ehitatud palju ja investeeringud tasuvad end tulevikus ära. FOTO: Urmas Luik

Maaeluminister Tarmo Tamm vastas Toris hobusekasvanduse taastatud talli avamise järel Pärnu Postimehe küsimustele, sest Pärnumaaga on tal olnud peagi lõppeval aastal eriline side.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Põllumeestele oli lõppev kriisiaasta. Mida olete valitsuse liikmena saanud meie toidutootja heaks teha?

Meil on kaks aastat järjest olnud väga keeruline. Eelmine aasta oli väga vihmane, osa saagist, võib-olla isegi veerand, jäi põllule ja tänavu oli põud. Kiidan põllumeest, ta on ilmataadi kapriisidega hästi hakkama saanud.

Kuigi Eesti on väike, oli piirkonniti olukord erinev, näiteks Pärnu- ja kohati Raplamaal kahanes suvivilja saagikus olematuks.

Valitsus tegi seda, mida tal on lubatud teha. Vaatasime üle paljud meetmed, et põllumees ei jääks toetustest ilma. Aprillis andsin allkirja määrusele, mille alusel maksti talivilja-, kartuli- ja avamaaköögivilja kasvatajatele erakorralist toetust, sest liigniiske sügise ja talvega ikaldusid külvid. Valitsus otsustas suurendada maaelu edendamise sihtasutuse sihtkapitali 20 miljoni võrra, selle käibelaenu andmisega leevendati põllumeeste põuakahju, et nad ei jääks kohustustega hätta. Koostöös PRIAga (põllumajanduse registrite ja informatsiooni amet) ja põllumajandussektori esindajatega jõudsime kokkuleppeni, et toetused makstakse tavalisest varem välja.

21.12.2018 28.12.2018
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto