Kas mängime “Vanameest”? Jaa!

Karl Hütt
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Täna ennelõunal oli Pärnu spordihall täitunud sadade rõõmsate laste ja nende juhendajatega, sest toimus traditsiooniline lasteaedade tantsu- ja mängupäev, mida külastas isegi päkapikk.

Pärnu Kesklinna lasteaia liikumisõpetaja ja ürituse ühe korraldaja Julia Pabori sõnade järgi tekkis mõte selline päev korraldada kuus aastat tagasi ja see kasvas välja koolieelikute spordipäevast. “Kuna koolieelikutel toimus iga aasta spordipäev, siis jõudsime järeldusele, et noorematele võiks samuti midagi sarnast, aga veidi mängulisemat korraldada,” rääkis ta.

Peale traditsiooniliste tantsude ja mängude on Pabori jutu kohaselt iga aasta välja mõeldud midagi uut. Kuigi jõuluaeg on juba ammu möödas, külastas tänavust üritust päkapikk. Pabori väitel magas päkapikk Pärnu spordihallis ning nüüd trampimise ja tantsimise peale ärkas üles. “See tekitas lastes palju elevust ja rõõmu,” lisas ta.

Tänavusel tantsu- ja mängupäeval osalesid kõikide Pärnu lasteaedade viie- kuni kuueaastased lapsed, kes selleks puhuks olid selgeks õppinud eri kavad, et neid üheskoos esitada.

Peale Pärnu linna lasteaedade võtsid päevast osa Audru ja Seljametsa lapsed. Kokku osales kuuendal tantsu- ja mängupäeval ligikaudu 500 põnni.

Kõik Pärnu lasteaiad kuuluvad tervist edendavate lasteaedade hulka. Juba aprillis kohtuvad samas hallis sportlikul päeval koolieelikud.

Tagasi üles