Sisukord
Uudised
Postimees

Lääne prefekt Kaido Kõplas politseinike nappusest: Suudame teha head tööd tänu Paikuse politseikoolile

7 min lugemist
Lääne prefekt Kaido Kõplas märkis, et kuigi politseis on suur tööjõupuudus, ei võeta kedagi ametisse augutäiteks. FOTO: Mailiis Ollino

Lääne prefekt Kaido Kõplas tunnistas, et tööjõupuudus on pannud politsei väga raskesse olukorda. Veel pole kriis, kuid kui kõik pensioniealised korrakaitsjad lahkuksid ametist, oleks politsei jännis: täitmata jääks pea kümme protsenti Lääne prefektuuri ametikohti.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kõplas loodab hiljutisele seadusemuudatusele, mille president Kersti Kaljulaid täna nähtavasti välja kuulutab. See lubaks eripensioni saama hakkavatel politseinikel samas ametis edasi töötada. Samal ajal käib politsei- ja piirivalveameti (PPA) ladvikus intensiivne töö selle nimel, et enam noori valiksid politseinikukutse.

Hiljuti läks Pärnu politseijaoskonna senine juht Andres Sinimeri pealinna juhtima PPA logistikabürood. Kui lootusrikas olete selles suhtes, et leiate eelkäijaväärilise inimese?

Ma väga loodan, et siia tuleb samaväärne inimene. Olen üsna optimistlik, kuna Pärnu linn on iseenesest atraktiivne ja see töö on hästi huvitav. Pärnu jaoskonna juhi töö on väga mitmekülgne. Tegemist on sesoonse piirkonnaga: suvel on tööd rohkem, talvel mõnevõrra vähem. Peale selle on meil mere ja piiriga seotud teemad, tavapatrull, raskemad kuriteod. Usun, et siia tuleb väärikaid kandidaate.

28.02.2019 02.03.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto