Pärnus tuleb maakonna suurim taimetoidupäev

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pärnu taimetoidupäev maakonna suurim taoline ettevõtmine ja toimub tänavu juba kolmandat korda.
Pärnu taimetoidupäev maakonna suurim taoline ettevõtmine ja toimub tänavu juba kolmandat korda. Foto: Pärnu Taimetoidupäev

Laupäeval, 23. märtsil toimub Pärnu kolledžis maakonna suurim taimetoidumess, mis juba kolmandat aastat pühendub taimsetele toodetele, ettevõtlusele ja säästlikule eluviisile. Töötoad, loengud ja filmid tutvustavad tarbimisvalikute mõju inimesele ja keskkonnale, uudseid ja loomasõbralikke alternatiive moetööstuses ning vitamiinide ja mineraalide olulisust kehas ja meie kliimavöötmes.

„Eelmised kaks aastat on tõestanud, et pärnakatele läheb korda nende tervis ja elukeskkond. Ürituse eesmärk on ennekõike teha teavitustööd. Uudistajatel on võimalus kohtuda spetsialistidega, kes tutvustavad taimset toidulauda ja selle positiivset mõju keskkonnale ja tervisele,“ rääkis ürituse korraldaja Lilli Tölp, kes olnud täistaimetoitlane kaheksa aastat.

Tänavu räägitakse spordistki. Kohal on kõnelejad, kes murravad aegunud müüte, selgitades enda kogemuse põhjal, kuidas taimse toiduga kasvab lihasmass. Näiteks avaldavad atleedid William Kass ja Ville Sokk, kuidas nad taimse kütusega trenni teevad. Peale selle vestleb hormoonvõimlemise treener ja terapeut Aili Lindmäe hormonaalsest tasakaalust, rääkides, mis on ksenoöstrogeenid ja mida nende tarbimine põhjustab.

Pärnu taimetoidupäeva eesmärk on harida ja anda teadmisi tänapäevaste tarbimisharjumuste ja keskkonnaprobleemide kohta.

Tagasi üles