Algas restaureerimistoetuse taotluste vastuvõtt

Meelis Kalme
, Reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Möödunud aastal sai toetust ka Pärnu Eliisabeti kirik, 40 000eurose toetuse abil renoveeriti kiriku katus.
Möödunud aastal sai toetust ka Pärnu Eliisabeti kirik, 40 000eurose toetuse abil renoveeriti kiriku katus. Foto: Mailiis Ollino

Pärnu raelt saab aprilli alguseni taotleda kuni 10 000 euro suurust restaureerimistoetust riikliku kaitse aluste hoonete ja miljööpiirkondade säilitamiseks.

Toetuse eesmärk on kaasa aidata Pärnu linna arhitektuuripärandi, sealhulgas riikliku kaitse all olevate kinnismälestiste, usundilooliste hoonete, linnaehitusliku eripära ja ajalooliselt väljakujunenud miljööpiirkondade säilitamisele, kaitsmisele ja teadvustamisele.

Raha saab taotleda nii avariiolukordade likvideerimiseks, arhitektuuridetailide – rõdude, treppide ja piirete – kui ka uste ja akende restaureerimiseks ning rekonstrueerimiseks. Toetust ei anta hoone interjööridetailide restaureerimiseks ega rekonstrueerimiseks.

Pärnu linnaga liitunud Paikuse, Audru ja Tõstamaa osavallas ei ole kehtivate üldplaneeringutega määratud miljööväärtusega alasid, toetust saavad taotleda osavaldade kirikuhoonete ja riikliku kaitse aluste kinnismälestiste omanikud.

Tagasi üles