Kalasadamate päeval ootab külastajaid neli Pärnumaa sadamat

Raido Keskküla
, veebilehe toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eelmise aasta avatud kalasadamate päeval sai Japsi kail osta värsket kala otse paadist.
Eelmise aasta avatud kalasadamate päeval sai Japsi kail osta värsket kala otse paadist. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

27. aprillil toimub kolmas üle-eestiline avatud kalasadamate päev. Praeguseks on registreerunud veidi üle paarikümne sadama, Pärnumaal oodatakse külastajaid Lindi ja Võiste sadamas, Japsi kail ja Pärnu Fishing Village'i kalurikülas.

Sel päeval saab tutvuda sadamatega ja kalandusega, kaasa osta ja maitsta värsket kala ja kalatooteid ning osa võtta meelelahutuslikust kogupereüritusest.

“Avatud kalasadamate päev annab võimaluse tutvuda kalasadamates tehtava tööga ja luua kaluritega otsekontakt,” ütles maaeluminister Tarmo Tamm. “Eesti rannikujoon ja siseveekogud on ääristatud tiheda kalasadamate võrgustikuga, kus tehakse rasket, aga tänuväärset tööd. Igal perel võiks olla nii-öelda oma kalur, kelle käest otse värsket ja kvaliteetset kodumaist kala osta.”

“Praeguseks on avatud kalasadamate päevale end kirja pannud 22 sadamat,” ütles kalasadamate programmide koordinaator Toomas Armulik. “Julgustan sadamaid osalema, kuna see on hea võimalus end ja oma tegemisi nähtavaks teha ja kalandust populariseerida.”

Igal sadamal on oma programm. Sadamatesse tulevad kalateadlased, kalakokad, saab osaleda käsitöö- ja õpitubades ning käia kohvikutes. Meelt lahutavad paadisõidud ja muusikalised kollektiivid ning lastele toimuvad kalaõpitoad, teadusteater ja õngekoolitused.

Avatud kalasadamate päeva esindusüritus toimub tänavu Läänemaal Dirhami kalasadamas. Külastajaid tervitab maaeluminister, kohal on kalakokad Koržetsid, esineb ansambel Winny Puhh.

Tagasi üles