E, 2.10.2023

Vabatahtlike päästjate foorum keskendub koostööle omavalitsustega

Pärnu Postimees
Facebook
Comments
Vabatahtlike päästjate foorumi tänavune korraldaja Pärnu-Jaagupi tuletõrjeselts on loodud aastal 1929 ja sel on poolsada liiget.
Vabatahtlike päästjate foorumi tänavune korraldaja Pärnu-Jaagupi tuletõrjeselts on loodud aastal 1929 ja sel on poolsada liiget. Foto: Urmas Luik

Juuni keskel Pärnu-Jaagupis 18. vabatahtlike päästjate foorumil vaadeldakse lähemalt vabatahtlike päästjate ja kohaliku omavalitsuse koostööd elanike heaolu parandamisel.

Ühtlasi on tänavune foorum üks sündmusi, millega tähistatakse organiseeritud tuletõrje 100. aastapäeva.

Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu ütles, et nii nagu sajand tagasi moodustavad praegugi ühtse päästevõrgustiku kutselised ja vabatahtlikud päästjad koos.

„Septembris möödub 100 aastat Eesti üleriigilise tuletõrje liidu asutamiskongressist, mida loetaksegi organiseeritud tuletõrje alguseks Eestis. Toonane tuletõrjevõrgustik rajati ligemale 150 vabatahtliku tuletõrjeorganisatsiooni, Tallinna ja Tartu kutseliste ja vabrikute juures tegutsenud komandode pinnalt. Nüüd koosneb  päästevõrgustik 190 kutselisest ja vabatahtlikust päästekomandost,“ rääkis Tammearu.

„Meie eesmärk on aina rohkem ennetada õnnetusi ja hoolitseda selle eest, et elanikud oskaksid kriisiolukorras toime tulla. Me oleme igale inimesele nõu ja abiga olemas,“ lisas päästeameti peadirektor.

Eestis on ligikaudu 2000 vabatahtlikku päästjat ja 118 vabatahtlikku päästekomandot. Neist umbes pool tegutseb Lääne päästekeskuse piirkonnas, kus tänavune foorum aset leiab.

Lääne päästekeskuse juht Heiki Soodla ütles, et vabatahtlikud toimivad avalikes huvides ja ühiskonna heaks. „Vabatahtlikkus on väärtus, mis muudab inimesi aktiivsemaks, ja ühised väärtused seovad ühiskonda. Kõige edukamad oleme ikka koos,“ avaldas Soodla.

Vabatahtlike päästjate foorumi korraldaja Pärnu-Jaagupi tuletõrjeselts on loodud aastal 1929 ja sel on poolsada liiget.

Pärnu-Jaagupi tuletõrjeseltsi juhatuse esimehe Mikk Möldri sõnade kohaselt pole vabatahtlikud pelgalt pritsimehed, kes tagajärgi likvideerivad. “Me kujundame ja loome turvalisemat kogukonda,“ märkis Mölder.

Vabatahtlike päästjate foorum on päästeameti ellu kutsutud üleriigiline sündmus, mis on pühendatud päästeala vabatahtlikkusele ja kogukonna turvalisusele. Algul priitahtlike pritsimeeste foorumi nime kandnud üritus toimus esimest korda 2002. aastal.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles