Loodav koalitsioon soovib Via Baltica neljarealiseks ehitada

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Loodav koalitsioon soovib suuremad maanteed neljarealiseks ehitada, ent ei luba seda otsesõnu.
Loodav koalitsioon soovib suuremad maanteed neljarealiseks ehitada, ent ei luba seda otsesõnu. Foto: TOOMAS HUIK/PM/SCANPIX BALTICS

Loodav koalitsioon soovib suuremad maanteed neljarealiseks ehitada, ent ei luba seda otsesõnu.

“Seame eesmärgiks põhimaanteede – Tallinna–Tartu, Tallinna–Narva, Tallinna–Pärnu neljarealiseks väljaehitamise. Analüüsime täiendavaid finantseerimisvõimalusi,” seisab Isamaa, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja Keskerakonna koalitsioonileppes.

Samal ajal rõhutavad tulevase võimuliidu liikmed, et valmistavad ette mahukad taristuinvesteeringud, et neid saaks jätkusuutlikult teostada sõltumata majanduskonjunktuurist.

Koalitsioon plaanib jätkata kergliiklusteede ehituse toetamist. “Edendame jalgrattakasutust kergliiklustaristu arendamise kaudu. Toetame omavalitsusi jalgrattastrateegiate loomisel ja elluviimisel,” seisab lepingus.

Samuti lubab koalitsioon arendada kogu Eestis kvaliteetset ühistranspordivõrku ja seista kohalike inimeste vajadustele vastava ühistranspordi korralduse eest.

EKRE, Keskerakond ja Isamaa plaanivad jätkata maakondliku ühistranspordi arendamist.

“Kõigis maakondades saavad avaliku liiniveo kilomeetrid rahastatud võrdsetel alustel, sõltumata sellest, millise piletisüsteemi kasuks ühistranspordikeskus otsustab,” lisavad loodava võimuliidu osalised.

Tagasi üles