iDeal kampaania

Mereohutuskuul keskendub tähelepanu meresõidu ohtudele

Pärnumaal räägitakse mereohutusest laupäeval, 11. mail Lao sadamas RäimeWestil.

FOTO: Mailiis Ollino

Politsei- ja piirivalveamet (PPA), veeteede ja päästeamet tähistavad navigatsioonihooaja algust mais mereohutuskuuga, kui Pärnumaal ja mujalgi Eestis toimub mereteemalisi üritusi ja avatud uste päevi, kus ametnikud tutvustavad oma tööd ja varustust ning räägivad ohutust meresõidust.

Pärnumaal räägitakse mereohutusest laupäeval, 11. mail Lao sadamas RäimeWesti kalapeol.

PPA valmisoleku ja reageerimise büroo juhtkorrakaitseametniku Marge Kohtla sõnutsi on mereohutuskuu hea viis navigatsioonihooaeg sisse juhatada.

„Suvekuud on merepäästjatele väga töised, kuid eesmärk on siiski õnnetusi ennetada. Mereohutuskuu raames tahamegi inimestele meelde tuletada ohutu meresõidu põhitõed. Näitame, kuidas päästevarustust õigesti kasutada, räägime, mida silmas pidada veealuste hooajaks ettevalmistamisel. Jagame kasulikku infot ja näpunäiteid, kuidas käituda, kui ikkagi peaks hätta sattuma,“ ütles Kohtla. Ta lisas, et üritustele on oodatud kõik huvilised, aga eriti need, kellel on ohutuse kohta küsimusi.

Samuti saab päästjate kätte ära tuua oma aegunud püroseadmed, mille kasutamine on ohtlik ja lubamatu.

Veeteede ameti väike- ja siseveelaevade osakonna juht Andres Kõnd ütles, et väikelaevajuhtide teadlikkus ja vastutustunne mereohutuse vallas läheb iga aastaga üha paremaks, kuid enne iga navigatsioonihooaja algust tasub üle korrata põhitõed.

„Panen kõikidele väikelaevajuhtidele ja veeliiklejatele südamele, et enne veekogule minekut tuleb veenduda paadi ja varustuse korrasolekus, jälgida ilmaolusid, hinnata realistlikult oma oskusi ja teadmisi, seilata selge peaga ja kanda päästevesti,“ soovitas Kõnd. „Samuti tuleb veel tähele panna kaasliiklejaid ja nendega arvestada, hoida keskkonda ja veenduda, et alati on kaasas toimiv sidevahend. Meile kõigile meeldib merel käia, aga meri pole inimesele loomulik keskkond ja meremõnude nautimiseks tuleb arvestada eelmainitud nüanssidega.“

Tagasi üles