Pärnu linn kingib lastele Lottemaa pileteid

Lottemaa

FOTO: Urmas Luik/Parnu Postimees

Pärnu linn kingib lastekaitsepäeva eel lasterikastele ja vähekindlustatud peredele 300 Lottemaa piletit, millega nad saavad suvel teemaparki külastada.

300 piletist 120 saavad suurpered, 140 toimetulekuraskustes pered. Ülejäänud jagunevad ajutiselt turvakodus või hooldusperedes elavate laste vahel. „Piletisaajatega võetakse ühendust, ise kuhugi tulema ei pea,“ teatas lastekaitseteenistuse juhataja Irene Peterson.

„Soovime, et need lapsed, kelle vanematel ei pruugi jätkuda raha Lottemaa külastamiseks, saaksid seda sel aastal endale lubada. Pärnu lähedal on väga vahva teemapark ja oleks kahju, kui teatud osa kohalikke lapsi seda külastada ei saa,“ ütles Pärnu linnapea Romek Kosenkranius.

Lottemaa Teemapark OÜ osaniku Egon Elsteini sõnutsi teeb linn korraga head kahtpidi: toetab lapsi ja kohalikku ettevõtlust. „Mujal toetab riik arendajate tegevust, meil teatri moodi asjal toetust pole. Kutsun teisigi omavalitsusi üles ühinema Pärnu algatusega, millest on kasu nii piirkonna lastele kui ettevõtlusele,“ lausus Elstein.

Lottemaa avab värava 8. juunil. Külastajaid üllatatakse uue programmi, uute tegelaste, leiutiste ja atraktsioonidega.

Tagasi üles