Kunstikooli õpilased vahetasid Euroopa noortega kogemusi

Pärnu Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Erasmus+ projekti eesmärk oli vahetada partneritega kogemusi, näidates samuti oma kodulinna kunsti ja kunstnikke. 
Erasmus+ projekti eesmärk oli vahetada partneritega kogemusi, näidates samuti oma kodulinna kunsti ja kunstnikke. Foto: Erakogu

Pärnu kunstikoolil lõpeb tänavuse õppeaastaga kaks aastat kestnud Erasmus+ projekt “Promoting art”. Idee oli vahetada partneritega kogemusi, tutvustada oma kodulinna kunsti ja kunstnikke ja anda projektis osalevatele õpilastele võimalus reisida mujale riikidesse.

“Sellised projektid on kunstikooli õpilastele olulised, sest avardavad nende maailmapilti, annavad ideid ja rahvusvahelisi tutvusi,” kõneles kunstikooli direktor Kristel Kallau. “Uusi teadmisi ei anna vaid töötoad, vaid teine kultuur ja rahvaski, kelle kaudu saab piirkonna kunsti eripärasid paremini mõista. Samuti saavad tublid õpilased reisida riikidesse, kuhu nad muidu võib-olla ei satuks."

Projekti peakoordinaator on Gronów Górny kunstikeskkool Poolast ja peale Eesti osalesid kunstiharidust pakkuvad huvi- ja üldhariduskoolid: Salgale algkool Lätist, Dimitar Talevi keskkool Bulgaariast, Ladislav Bieliki kunstikeskkool Slovakkiast ja Porto moekool Portugalist.

Projekt algas 1. septembril 2017 ja pea kahe aasta vältel külastati kõiki partnereid. Peale klassikaliste kunstivormide õpiti näiteks animafilmide tegemist, ühendamaks kunsti ja tehnoloogiat. Keskenduti rahvuslikule käsitöölegi. Projektil on oma koduleht, Facebooki ja Instagrami leht ja Youtube’i kanal. Viimasena mainitust on võimalik vaadata kõigi partnerite tehtud lühifilme: nii intervjuusid kohalike kunstnikega kui jalutuskäike kodulinnas, kus on üles filmitud tänavakunst. Samuti leiab videoid harivatest ja meeleolukatest projektireisidest. “Promoting arti” lõpus valmib brošüür projekti tulemustega.

Kunstikool osaleb igapäevase õppetöö kõrvalt rahvusvahelistes projektides tihti, sest nende kaudu saab huviharidust nüüdisajastada. “Tänapäevases huvihariduses on tähtis liikuda aeg-ajalt kohalikult tasandilt rahvusvahelisele. Seeläbi kasvatame tulevast põlvkonda, kes mõistab, missuguseid võimalusi pakub kunsti lõimimine muude valdkondade, näiteks tehnoloogiaga,” selgitas Kallau.

Projekti toetati Erasmus+ koolidevahelise strateegilise koostöö meetmest. 

Tagasi üles