E, 2.10.2023

Vabatahtlikud päästjad kogunevad, et jagada kogemusi ja tõhustada koostööd

Annika Kuusik
, reporter
Facebook
Comments
Foorumil osalevad nii vabatahtlikud tuletõrjekomandod kui ka merepäästjad.
Foorumil osalevad nii vabatahtlikud tuletõrjekomandod kui ka merepäästjad. Foto: Erakogu

Pärnu-Jaagupisse kogunes täna üle 300 priitahtliku 18. vabatahtlike päästjate foorumile.

Foorumil osalevad nii vabatahtlikud tuletõrjekomandod kui ka merepäästjad, tutvustatakse oma tegemisi ja laupäevasel seminaril arutatakse päästjate ja kohaliku omavalitsuse koostöö üle kogukonna turvalisuse tagamisel.

Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu nimetas priitahtlikke päästjaid kogukonna oluliseks lüliks. “Tänavuse foorumi kandev mõte on koostöö, eelkõige vabatahtlike päästjate koostöö kohaliku omavalitsusega. Kohalik omavalitsus on vabatahtliku pääste kõige olulisem partner ja üheskoos peame tegelema uute proovikividega nagu koduohutus ja elanike kaitse. Me oleme ühtne päästevõrgustik – vabatahtlikud ja kutselised –, sest tegutseme ühise eesmärgi, turvalise Eesti nimel,” kõneles Tammearu.

Siseministeeriumi asekantsler Viola Murd ütles, et kõik priitahtlikud ja nende pered väärivad suurt tunnustust ning avaldas rõõmu selle üle, et mitmel pool Eestis töötavad vabatahtlikud ja kutselised koos ja isegi ühes komandos. “Meid seovad väärtused ja eesmärgid, seega parima turvalisuse saame tagada ainult ühiselt tegutsedes. Iga vabatahtlik on meile suur väärtus, sest need inimesed annavad ühiskonnale oma kõige väärtuslikuma – aja ja energia. Töötame ministeeriumis selle nimel, et vabatahtlike rahastus suureneks ja kaasataks neid veel enam ning oleks mitmekesisemaid võimalusi, kus vabatahtlikuna turvalisust luua,” rääkis ta.

Seminaril edastavad oma nägemuse priitahtlike rollist ja tulevikust peale päästeameti ja siseministeeriumi esindajate riigikogu liikmetest vabatahtlikud Kalvi Kõva ja Madis Milling, Põhja-Pärnumaa vallavanem Jane Mets ja paljud teised.

Traditsiooniliselt kuulub kolme foorumipäeva sisse priitahtlike ja tuletõrjetehnika paraad, näitus päästevarustuse evolutsioonist ja päästesõidukitest. Laupäevaõhtusel simmanil antakse üle aasta vabatahtliku pääste edendaja rändauhind “Pritsimeeste pasun”.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles