N, 1.12.2022

Romantilise rannatee tootjad avavad suurpeol oma telgi

Silvia Paluoja
, reporter
Romantilise rannatee tootjad avavad suurpeol oma telgi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mercedes Merimaa jutu järgi saadi laulupeo toitlustusalale koht Leader-programmi abiga.
Mercedes Merimaa jutu järgi saadi laulupeo toitlustusalale koht Leader-programmi abiga. Foto: Mailiis Ollino

Suurpeo eel ja ajal on lauluväljaku merepoolses osas avatud romantilise rannatee maitsete telk, milles Pärnumaa tootjad pakuvad külastajatele põnevaid maitseelamusi. Ekstra laulu- ja tantsupeo ajaks on Pootsi mõisas valminud romantilise rannatee rabarberilimonaad, mille etiketil on Iklast Varblani piki rannikut kulgeva turismimarsruudi ja sellesse piirkonda jäävaid ettevõtjaid ühendava kaubamärgi logo.

“Leaderi tugigruppe on esindatud vähe, meil õnnestus toitlustusalale oma telgile koht saada, et tutvustada Pärnumaa maitseid,” mainis Pärnu ­lahe partnerluskogu tegevjuht Mercedes Merimaa, pidades öelduga silmas Euroopa Liidus maaelu konkurentsivõimet tugevdavat Leader-programmi ja selle toetust ettevõtmisele.

Romantilise rannatee projekti­juhi Eveli Loorentsi jutu järgi tuligi mõte minna oma toitlustustelgiga pealinna laulu- ja tantsupeole just kohalikelt tootjatelt. Kuigi toitlustusala olid juba ammu broneerinud suuremad tegijad, leidsid korraldajad Pärnumaa maitsete esindajatele telgikoha.

Märksõnad
Tagasi üles