Tammsaare kooli paigaldatakse 200 000 euro eest mööblit ja seadmeid

Tammsaare kooli uuendamine maksab 2,57 miljonit eurot.

FOTO: Urmas Luik

Pärnu linnavalitsus korraldas Tammsaare kooli köögimööbli ning tehnoloogia-, keemia- ja bioloogiaklassi seadmete ostuks ja paigaldamiseks riigihanke. Viieks osaks jaotatud hanke hinnaks kujunes 201 420 eurot.

Köögiseadmed ja -sisustuse paigaldab 87 200 euro eest AS Metos, tehnoloogiaklassi seadmed ja vahendid 14 396 euro eest OÜ Hammerjack. Aknakatted paneb 19 087 euro eest paika AS Sunorek ja aspiratsioonisüsteemi (alarõhku tekitav seade) eest, mis läheb maksma 24 912 eurot, hoolitseb OÜ Centest. Keemia- ja bioloogiaklassi vahendid ja seadmed paigutab 55 825 euroga OÜ Total Eesti.

Linnavalitsus volitas taristu- ja ehitusteenistuse juhatajat sõlmima mainitud firmadega hankelepingu.

Tammsaare kooli renoveerivad AS Eviko ja OÜ Eviko Ehitus. Ümberehitustööd peavad lõppema 2. augustiks, et õppeaastat juba värskenduskuuri läbinud ruumides alustada.

1965. aastal valminud hoones vahetati välja vee- ja kanalisatsioonisüsteem, paigaldati ventilatsioon ja uus elektrisüsteem. Kooli- ja klassiruumid ehitati täielikult ümber, vahetati välja kõik uksed ja hoone saab lifti. Ühtlasi ajakohastatakse hoov, paigaldades sinna uued pingid, prügikastid, jalgrattaparkla.

Majja tuleb uus mööbel ja õppetööks vajalik inventar.

Koolimaja uuendamine maksab 2,57 miljonit eurot, millest 2,15 miljonit annab Innove, ülejäänu tasub Pärnu linnavalitsus.

Tagasi üles