P, 26.03.2023

Lastel tekkis pärast mitteametlikus supluskohas ujumist nahalööve

Eno-Gerrit Link
, veebilehe toimetaja
Lastel tekkis pärast mitteametlikus supluskohas ujumist nahalööve
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
Lääneranna vallas Koonga lähistel Pikaveres Saari tiigis ujumas käinud poistel tekkisid pärast suplust nahale mädased punnid.
Lääneranna vallas Koonga lähistel Pikaveres Saari tiigis ujumas käinud poistel tekkisid pärast suplust nahale mädased punnid. Foto: Erakogu

Pühapäeva õhtul Lääneranna vallas Koonga lähistel Pikaveres Saari tiigis ujumas käinud poistel tekkisid pärast suplust nahale mädapunnid. Kuna tegemist pole ametliku ujumiskohaga, on nii vallavalitsuse kui terviseameti kinnitusel sellises paigas suplemine omal vastutusel.

Tiia Merilinnu sõnutsi tekkis tema lastel pärast supluskäiku nahale sügelev lööve. “Arstil on käidud ja selge on, et see on veest,” rääkis ta. “Arst ütles, et laste ravi tuleb pikk.”

Naise teada on mitmel teiselgi tiigis supelnud inimesel tekkinud nahale mädapunnid.

“Juba eelmine aasta oli tiigis ujunud inimestel terviseprobleeme. Soovin hoiatada teisi, et sinna ei mindaks ujuma,” lausus Merilind.

Et tegemist pole ametliku supluskohaga ja tiigi ümbruse eest kannab hoolt kohalik külaselts, ei kontrolli vallavalitsus selle vee kvaliteeti.

Lääneranna valla avalike suhete spetsialisti Kristina Kuke ütlust mööda on vallas umbes paarsada mitteametlikku ujumiskohta, kus siiski käiakse.

Kukk märkis, et kui kõik paarsada kohta oleks ametlikud rannad, oleks valla kohustus seal veekvaliteeti kontrollida, aga omavalitsus ei saaks sellist kulu endale lubada. “Nii on ujumine neis inimeste omal vastutusel,” seletas ta.

Terviseameti keskkonnatervise osakonna peaspetsialist Lauri Liepkalns ütles, et juhul, kui keegi soovib täpsemalt teada saada, milline on Saari tiigi suplusvee kvaliteet, tuleb pöörduda supluskoha omaniku poole.

“Kui tegemist on populaarse ujumiskohaga, mille ametlikuks kuulutamisest kohalik kogukond on huvitatud, võib pöörduda omavalitsuse poole ettepanekuga asutada supelrand. Ametlikes supluskohtades on koha omanik kohustatud tagama supelranna või -koha heakorra ning tegema pidevalt veeanalüüse. Muudel juhtudel on suplemine omal vastutusel,” ütles ta.

Et vallavalitsus pole Saari tiigi vee analüüside tegemisest huvitatud, lubas Merilind võtta ise sealt veeproovi ja viia see vee-ettevõtte Pärnu Vesi laborisse.

Märksõnad
Tagasi üles