N, 30.11.2023

Galerii: lasterikaste perede võsukesed veetsid põneva nädala linnalaagris

Pärnu Postimees
Facebook
Comments

Juuli esimene nädal tõi Pärnumaa 21 lasterikka pere võsukest Pärnusse linnalaagrisse, kus veedeti viis toredat, mängulist, huvitavat ja õpetlikku päeva.

Esimest korda toimunud linnalaagri “Teadmised on rikkus” tegutses MTÜ Pärnumaa Lasterikaste kontoris Kuninga tänaval. “Igasse päeva jätkus nii põnevaid õppekäike, meisterdusi kui külalisi,” vahendasid laagri korraldustoimkonna liikmed Ruth Kalde ja Eda Tiismaa.

Avapäev viis lapsed minizoosse, kus teadmisi sealsete hoolealuste kohta jagas Peeter Põldsam. Nii mõnigi sai julgust proovile panna mao paitamise või lausa kaela võtmisega.

Teisel päeval külastati Pärnu muusemi, kus muuseumipedagoogid Piret Pedanik ja Tiit Kask korraldasid giidituuri. Mängiti muuseumimängu ja meisterdati.

Samal päeval kohtuti veel Hiie Lainelaga Eesti Punase Risti Pärnumaa seltsist. Lainela jagas selgitusi, mida teha, kui enda või sõbraga on juhtunud õnnetus.

Kolmapäeva hommikul käis külas lasterikka pere ema, kirjanik Heli Künnapas, kes tutvustas enda loomingut ja luges ette peatüki oma esimesest lasteraamatust “Karupoeg Lukas tahab saada viiuldajaks”. Pärastlõunal tegi Pärnu jalgpalliklubi Vapruse treener Margus Põldsaar jalgpallitrenni, tekitades emotsioone, mida jagus pikemaks ajaks.

Järgmisel päeval avastati Pärnu keskraamatukogu, kus mängiti majamängu ja kust nii mõnigi laps leidis endale põnevaid raamatuid suvelugemiseks.

Viimasel päeval sõitis laagripere Jõõpresse Teispere tallu, kus tutvuti talu looma- ja linnuperega, peeti piknik, söödi isetehtud küpsisetorti ja toimus laagri lõpuüritus.

Laagri korraldajate teatel tegelesid selle põneva nädala jooksul lastega ja hoidsid neil silma peal liidu liikmetest vanemad.

Linnalaagri korraldamise mõte hakkas kahe lasterikka pere ema peas veerema juba talvel, mis viis lõpuks linnavalitsuse tarvis projekti kirjutamiseni. Tänu linna ja heade abiliste toetusele saigi ettevõtmine teoks.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles