Hooldekodud saavad riigilt rahatuge

Pärnumaal saavad hooldekodude energiatõhusaks rekonstrueerimiseks toetust Häädemeeste ja Lääneranna vald, liginullenergiahoonete ehitamisele pannakse õlg alla Pärnu omavalitsuses ja Lääneranna vallas.

FOTO: Urmas Luik

Riik otsustas toetada 10 hooldekodu renoveerimist kokku 2,26 miljoni ja 11 liginullenergiahoone ehitamist 5,57 miljoni euroga, teatas sotsiaalministeerium. Pärnumaal saavad hooldekodude energiatõhusaks rekonstrueerimiseks toetust Häädemeeste ja Lääneranna vald, liginullenergiahoonete ehitamisele pannakse õlg alla Pärnu omavalitsuses ja Lääneranna vallas.

“Meile on oluline, et inimesed saaksid elada väärikalt ja turvaliselt kogu oma elu ning see jätkuks ka siis, kui elatakse hooldekodus,” ütles sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse pressiteate vahendusel. “Üldhooldusteenuse kvaliteet on meie pideva tähelepanu all.”

Hooldekodude energiatõhusamaks muutmiseks esitati üle riigi 13 ja uute liginullenergiahoonete ehitamiseks 12 taotlust. Olenevalt omavalitsuse majanduslikust võimekusest oli suurim toetus rekronstrueeritava hooldekodu kohta 472 500 eurot ja uue hooldekodu loomisel 700 000 eurot. Kokku oli eelarves projektide jaoks ette nähtud ligemale 9,5 miljonit eurot.

Uue hooldekodu loomisel tuleb omavalitsusel vähemalt samade ruutmeetrite arvuga maksimaalselt E energiaklassi märgisega hoone maha müüa või lammutada. Hooldekodude renoveerimist ja ehitamist kaasrahastab riik kasvuhoonegaaside kvoodiga kauplemisest saadud tulust.

Tagasi üles