Galerii: Kurgjal kõlas tunnustatavate auks Estonia kuldne trompet 

Täna justkui kingitusena saadud kaunil juulipäeval jõudis Kurgja talumuuseumis tunnustus Pärnumaa populaarseima põllumehe Kert Jefimovi, haridus- ja kultuuritegelase Merike Teppan-Kolgi ning ajalehe Pärnu Postimees preemia pälvinud Käthlin Paluni.

Nemad on tänavused Jakobsoni konkursi laureaadid, kellele tänusõnade ütlemise eel esines meeleoluka ja suurepäraselt Kurgja olustikku sobiva kontserdiga Pärnu-Jaagupi pasunakoor, mille juured ulatuvad 154 aasta taha. Pasunakoori tutvustas ja mängitavate palade ette pajatas põnevaid lugusid Pärnu-Jaagupist pärit Priit Aimla, kes kui rahvusooperi Estonia orkestri kuldne trompet puhus oma pilli ja ärgitas muusikat nautivat publikutki kaasa laulma.

Ärkamisaja suurkuju, õpetatud põllu- ja kirjamehe ning Kurgja-Linnutaja talu rajaja Carl Robert Jakobsoni nimelise konkursi laureaate tutvustasid temanimelise sihtasutuse juhatuse liige Monika Jõemaa ja nõukogu liige Jaanus Männik.

Pärnumaa aasta põllumees Jefimov on Saarde vallas tegutsenud veerandsada aastat, harib ligemale 750 hektarit maad, kuulub OÜ Laanepuu juhatusse, tegutseb Tihemetsa jahiseltsis ja Jäärja maaparandusühistus ning on kogukonnas tuntud põhitegevuse ja Kilingi-Nõmme gümnaasiumi kaudu kui ettevõtlik isa.

Jakobsoni konkursil tunnustati põllumeest 31. korda. Laureaat oli üllatusest üle saanud ja sõnas, et abikaasa Laine toetab tema toiminguid, sest tera- ja kaunviljakasvatusele pühendumine ei küsi kalendripäeva.

Saarde vallavanem Eiko Tammist tundis head meelt selliste põllumeeste üle nagu Jefimov ja andis talle valla tunnustusena nimelise graveeringuga klaasplaadi.

Pärnumaa aasta haridus- ja kultuuritegelase laureaat, paarkümmend aastat Sindi muusikakooli juhtinud Teppan-Kolk on Jakobsoni konkursil omasuguste hulgas 35. ja oma valla inimest oli tänama tulnud Tori vallavanem Lauri Luur. Auhinna pälvinu kohta öeldi, et ta on pärimusmuusika traditsioonide edasikandja nii Sindi muusikakoolis, maakonnas kui riigis. Tal jätkub jõudu ja energiat juhtida Tori rahvamaja lauluseltsingut ning aidata korraldada valla kultuuriüritusi.

“Tunnen ennast nagu suvemuinasjutus,” võttis Teppan-Kolk emotsioonid ühte lausesse kokku.

Pärnu Postimees tunnustab maaelu väärtustajaid ja kogukonda panustajaid preemiaga 2004. aastast. Seekord pälvis selle OÜ Puhka Kihnus juhatuse liige, vabatahtlik merepäästja ja ettevõtja ning pärimuskultuuri edendaja Palu.

Palu tundis head meelt, et Kihnut ja selle inimesi pannakse mandril tähele. Ta oli Kurgjal koos poja Chady ja tütre Emelyga, kellel seljas just selleks pidupäevaks kootud punasepõhjaline kört ning jalas kihnupärased sokid ja pastlad nii nagu ühele väikesele kihnlasele kohane.

Kaunis päev, 21. juuli läheb Pärnumaa ajalukku tunnustamiste ning üleriigilise avatud talude päevaga, mis linnarahvale taas kinnitas, et maal on elu.

Tagasi üles