P, 5.02.2023

Selgus ühisgümnaasiumi juht

Merle Rallmann
, veebitoimetaja
Selgus ühisgümnaasiumi juht
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Teise avaliku konkursi tulemusena sai Ühisgümnaasiumi uueks juhiks Anneli Rabbi.
Teise avaliku konkursi tulemusena sai Ühisgümnaasiumi uueks juhiks Anneli Rabbi. Foto: Urmas Luik

Pärnu linnavalitsus kinnitas teise avaliku konkursi tulemusena Pärnu ühisgümnaasiumi direktoriks Anneli Rabbi, kes hakkab kooli juhtma 1. augustist.

Rabbi on lõpetanud Tallinna pedagoogikaülikooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja ja Tallinna ülikooli sotsiaalteaduste magistrina hariduse juhtimise erialal. Ta on töötanud Rääma põhikooli huvijuhi ning eesti keele ja kirjanduse õpetaja, Pärnu linnavalitsuse noorsoonõuniku, Pärnumaa kutsehariduskeskuse (PKHK) kutseõpetaja, valdkonna juhtõpetaja, teabetalituse juhataja ja avalike suhete juhina.

Rabbil on töökogemus õppeasutuste kvaliteedijuhtimise süsteemi arendamisel, ta on läbinud kooli- ja kvaliteedijuhtimise pädevuskoolituse. Tema eestvõttel kandideeris PKHK 2009. aastal kvaliteediauhinnale „Edasipürgiv organisatsioon“. 2014. aastast on Rabbi Eesti kõrg- ja kutsehariduse kvaliteediagentuuri õppe- ja kasvatustöö hindamisekspert.

„Viimastel aastatel olen aktiivselt tegelnud välishindamisega, olen õppe- ja kasvatustöö ekspert õppekavarühmade akrediteerimisel ja kvaliteedi hindamisel," lausus Rabbi. Ta tõi välja, et kvaliteediprogrammis osalemine on andnud talle võimaluse välja töötada ja rakendada organisatsioonis kvaliteedisüsteemi, assessoriks olemine andis kogemuse välishindajana.

"Saan kõiki oma seniseid teadmisi ja oskusi rakendada ühisgümnaasiumi juhtimisel,“ kõneles Rabbi, kelle eesmärk on jätkata ja säilitada senise koolijuhi Mart Kuuskmanni ja tema meeskonna loodut. Pärnu ühisgümnaasiumi tugevad küljed on Rabbi sõnutsi tugev ja stabiilne pedagoogiline kollektiiv, traditsioonide austamine, koolielu elavdavad üritused, rahvusvaheline koostöö ja võimalus heal tasemel õppida võõrkeeli, näiteks vene, saksa, hispaania ja prantsuse keelt.

Mart Kuuskmanni ametiaeg lõpeb 31. juulil. Ta juhtis Pärnu ühisgümnaasiumi 20 aastat.

Märksõnad
Tagasi üles