Maapäevalised naasid laulu ja kogemuste võrra rikkamana

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Pärnumaa aasta küla ja Eesti aasta küla nominent Jõesuu küla, mida esindasid maapäeval Tiia Kass (vasakul), Aaro Saar ja Merike Haas tunnustamise järel kingitustega Räpinas avatseremoonial.
Pärnumaa aasta küla ja Eesti aasta küla nominent Jõesuu küla, mida esindasid maapäeval Tiia Kass (vasakul), Aaro Saar ja Merike Haas tunnustamise järel kingitustega Räpinas avatseremoonial. Foto: Silvia Paluoja

Eesti külaliikumise Kodukant 13. maa­päevalt “Tugev küla = tugev Eesti” sõitsid osalejad tagasi rikkamana laulu võrra. Selle loojad on Räpinas elav luuletaja ja muusik Aapo Ilves ning helilooja Priit Pajusaar, kelle “Külalaulu” esmaettekanne toimuski Räpina aianduskooli aulas väikesele Setomaa nurgale nime teinud Nedsaja küla bändi saatel. Sama laulu helid veel kõrvus, alustas üle 300 maapäevalise pühapäeval koduteed. “Liigub õigel suunal jalg, mis kõnnib külateel, küla­lugudes on alles ajalugu veel ... ­Kuni elavad me külad, saame püsida,” ütleb laulusalm

Külad püsivad, kuni neis on hingelisi. Selliseid, kes suudavad väiksematki kohta turundada nii, et ükski tee sinna pole pikk. Pärnu maakonna paarikümneliik­melise esinduse teekond Räpina vallas kulges marsruudil Süvahavva–Viira–Himmaste–Leevi. Teleseriaali kaudu on Süvahavva teada nimi, talukoht, kus legendi järgi kohtuvad elavad surnutega.

Tagasi üles