Paikuse kohvikutepäeval avab kodu 17 peret

Tellijale
avatud

Iga kodukohvik on pere nägu.

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Ühepäevakohvikutena oma kodu ja hoovi avamine on viimaste aastatega kujunenud üsna populaarseks ettevõtmiseks. Kodukohvikute päeva plaanimise ideest haaravad kinni nii tegijad kui külalised, nähes selles naabreid liitvat mõju. Sama teeb tänavu esimest korda Paikuse alev ja osavald.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele

“Me vajasime üritust, mis ühendaks inimesi ja tekitaks mõnusat kogukonnatunnet,” sõnas ettevõtmist vedava kümneliikmelise meeskonna liige, Seljametsa rahvamaja direktor Annika Põltsam. Mullu novembris loodi Pärnu allasutusena too rahvamaja, kuhu on koondunud kogu kohalik kultuurielu. “Kuna erinevalt teistest Pärnuga liitunud osavaldadest polnud meil välja kujunenud vallapäevade traditsiooni, otsustasime korraldada kohvikutepäeva.”

Idee sai kogukonnas välja hõigatud. Kohe tekkis mitusada huvilist. “Kõige rohkem rõõmustabki meid see, kui aktiivselt rahvas üritusega kaasa tuli,” märkis Põltsam.

Täna avab koduvärava 17 peret alevist ja osavallast, pakkudes külalistele lemmikhõrgutisi: vanaema küpsetatud pannkooke, värsket suitsukala, retrohõngulist kartulisalatit, leivasuppi, mannavahtu, vana kooli aparaadil valmistatud vahvleid, kodukootud jääteed, Kräsupea ja õunakooki, täidetud mune ja sardelli hapukapsaga.

Osa naabreid lööb punti ja loob lastele eraldi kohviku puu otsa ehitatud onni, serveerides seal huvitavate nimedega roogi: “Saepurukook”, “Laaduri kopp” ja “Tõrv piimaga”.

Tagasi üles