Selgus Pärnumaa sportlikem pere

Merle Rallmann
, veebitoimetaja
Copy
Kalevi sõudekeskuse noorte­treener Koidu Killing on tegus nii sõudmises kui sangpommispordis.
Kalevi sõudekeskuse noorte­treener Koidu Killing on tegus nii sõudmises kui sangpommispordis. Foto: Erakogu

​Eesti Olümpiakomitee (EOK) tunnustas riigi sportlikke peresid, kelle valisid välja maakondade spordiliidud. Pärnu maakonna sportlikemaks osutus perekond Killing.

EOK harrastusspordi juhi Peeter Lusmägi selgituse järgi tänatakse peresid, kes oma liikumisarmastusega annavad kaasmaalastele eeskuju.

“EOK-l on taas kord väga hea meel võõrustada kõigi 15 maakonna sportlikumaid peresid Tallinnas. Paljud hoiakud ja väärtused saavad alguse just kodunt ja lapsepõlves ning armastus spordi vastu on üks nendest. Meie külalistele on sportlik eluviis igapäevaelu lahutamatu osa ja nad on sellega eeskujuks meile kõigile,“ rääkis Lusmägi.

Perekond Killing eesotsas pereema Õie Killinguga lööb aktiivselt kaasa maakondlikel üritustel, näiteks Pärnumaa mängudel, Rannamängudel, Pärnumaa eri meistrivõistlustel.

Õie Killing oli varem Audru valla spordijuht, toetades siiamaani nõu ja jõuga Pärnu linna spordielu edendamist. Pere neli lastki on alati olnud huvitatud eri spordialadest, olgu see võrkpall, kergejõustik, sõudmine või sangpommi rebimine.

Kui perepojad Keito, Kaijo ja Kuido on aktiivsed harrastussportlased, siis peretütar Koidu Killing on tulnud 14 korral Eesti meistriks sõudmises ja saanud 2009 noorte MMil sõudmise paarisaerulisel neljapaadil 16. ja 2010 U23 MMil paarisaerulisel kahepaadil 7. koha. 2007. aastast on ta tegelnud isa juhendamisel ka sangpommispordiga, tulles mullu maailmameistriks ja olles seitsmekordne Eesti meister.

Sportlikud pered saavad koos tunnustusega EOK-lt preemiaks meremuuseumi aastapileti ööbimisega hotellis Hilton Tallinn Park. 

Tagasi üles