Galerii: teist aastapäeva tähistanud Saarde tunnustas kohaliku elu edendajaid

Saarde valla teisele sünnipäevapeole saabujaid tervitasid Kilingi-Nõmme klubis volikogu esimees Kadri-Aija Viik ja vallavanem Eiko Tammist, pokaale kokku lüües sooviti vastastikku õnne ja kordaminekuid vallaelu edendajatele.

Klubi suur saal mahutas laudade taha 250 peolist, kes nautisid mitmekülgset eeskava enne torti ja jalakeerutust.

Lavakujunduses oli tunda Tori rahvamaja juhataja Argo Juske stiilset lähenemist. Surju rahvamaja naisansambel Kirekeel tegi peootsa lauludega lahti.

Vallavanem ja volikogu esimees pidasid sünnipäevalistele lühikese tähtpäevakõne, rõhutades, et kohalikud tegusad inimesed on need, kes muudavad paremaks kogu Saarde elu. See oli sissejuhatus valla kõrgeimate autasude, vapimärkide üleandmisele.

Saarde valla suure vapimärgi andis vallavolikogu Pärnu Postimehe ajakirjanikule Silvia Paluojale kui kohalikule elanikule olulise panuse eest kogukonna tutvustamisel ajakirjanduse kaudu ja initsiatiivi eest Saardest küüditatute mälestusmärgi rajamisel.

Väikese vapimärgiga tunnustas volikogu kolme tublit inimest. Märkimisväärse panuse eest põllumajanduse arendamisel ja vallaelu edendamisel võttis autasu vastu OÜ Laanepuu tegevjuht Kert Jefimov, kes on Jakobsoni konkursi laureaat, Pärnumaa populaarseim põllumees 2019. aastal.

Väikese vapimärgiga väärtustas volikogu abikaasade Naima ja Elmar Melnitsa vabatahtlikku panust jõulutraditsioonide säilitamisel. Melnitsa pere on paarkümmend aastat rõõmustanud lapsi ja täiskasvanuid kui jõulumemm ja -taat, tuues pühademeeleolu paljudesse kodudesse.

Saarde valla tänukirja võttis vastu SA Kilingi-Nõmme Tervise- ja Hoolduskeskuse kauaaegne raamatupidaja Eeli Pukka.

Meesansambli Nõmmela esinemise järel surusid volikogu esimees ja vallavanem kätt Saarde valla kauni kodu konkursi võitjatel ja esimest korda suures vallas korraldatud mõõduvõtul osalejatel. Tänatavaid oli palju, kategooriaid mitu. Tänamine algas tiheasustuse elamutest, jätkus maakodudega, kus eriauhinna pälvisid Ristikülas isikupärase Sipsu kodu ja ümbruse kujundanud Margit ja Raivo Sipelgas.

Kilingi-Nõmme klubi naisansambli Patlane ja kohaliku muusikakooli puhkpilliansambel lubasid oma esinemisega kuulajatel hinge tõmmata, misjärel jätkus kortermajade kategoorias ning sotsiaal-, haridus-, kultuuri- ja spordiobjektide rühmas osalenute ning äri- ja tootmisobjektide kategoorias kohaomanike tunnustamine nende rahva ette kutsumise ja rambivalgusesse seadmisega.

Peoõhtu jätkus tantsu ja üllatustega.

Saarde vald võinuks järjepidevusest lähtudes pidada mitte teist, vaid 80 aasta juubelit, sest samanimeline vald moodustati 1939. aastal ja likvideeriti külanõukoguna 1950. aastal Kilingi-Nõmme rajooni arvamise pärast. Saarde sai vallaks tagasi 10. oktoobril 1991. Saarde ja Tali vald ning Kilingi-Nõmme linn valisid pärast 13. aprillil 2005 ühinemislepingule allakirjutamist volikogu sama aasta 16. oktoobril. Uus ajaarvamine algas 15. oktoobrist 2017, kui Saarde ja Surju vald leivad ühte kappi panid ning kaotasid omavahelise piiritulba.

Tagasi üles