Prokuratuur esitas 30aastasele Pärnumaa mehele süüdistuse Viljandimaal naise tapmises

Kristo Niglas
, Reporter
Copy
Foto: Kristjan Teedema

Lõuna ringkonnaprokuratuur saatis kohtusse kriminaalasja, milles 30aastasele Raidole esitati süüdistus 35aastase Ülle tapmises möödunud aasta 27. augustil Viljandimaal.

Süüdistuse järgi kohtusid Raido ja Ülle 27. augustil Viljandi vallas Põrga külas juhuslikult ja liikusid koos süüdistatavale kuuluva talu elumajja. Majas tekkis nende vahel sõnelus, mille käigus Raido tungis kannatanule kallale ja kägistas ta salliga surnuks. Seejärel mähkis süüdistatav surnukeha riide sisse, viis selle enda sõiduautoga Mulgi valda järve äärde ja lükkas surnukeha kuriteo varjamiseks vette.

Ülle vägivallatundemärkidega surnukeha leiti 9. septembril Mulgi vallast järvest, mis asub ligikaudu 50 kilomeetri kaugusel Ülle kodunt ja kohast, kus teda viimati nähti. Raido peeti kinni kaks päeva hiljem oma elukoha lähedal Tori vallas.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri vanemprokuröri Toomas Liiva ütlust mööda tekkis süüdistuse järgi isiklike suhete pinnal tüli, mis viis ühe raskema isikuvastase kuriteo ehk tapmiseni. “Kohtuarstliku ekspertiisi kinnitusel oli Ülle surma põhjus kägistamine. Niivõrd raske kuritegu riivas tugevalt kogukonna turvatunnet, mille saime juhtumi lahendamisega loodetavasti taastada. Prokuratuuri edasine roll on esindada riiklikku süüdistust ja taotleda kohtult õiglast karistust. Otsuse esitatud süüdistuse tõendatuse ja karistuse suuruse kohta teeb aga loomulikult kohus,” ütles Liiva.

Viljandi politseijaoskonna juht Margus Sass sõnas, et selle kuriteo lahendamine oli politseile keerukas, kuna kahtlustatav tegi kõik endast oleneva, et nii kuriteo jälgi kui ka enda asukohta varjata. “Uurijad andsid endast parima, et võimalikult kiiresti koguda tõendid ja teha ekspertiisid, mis aitaks tuvastada ja kinni pidada selle, kes vastutab naise surma eest,” lausus Sass. Ta tänas kohalikke ja vabatahtlikke, kes naise otsingutel abiks olid. “Asjaolu, et kahtlustatav astub lähiajal kohtu ette, annab praegu vähe lohutust, sest Üllet ennast see enam tagasi ei too. Ainsad helgemad hetked selle raske kuriteo uurimisest pärinevad aga kohtumistest Kärstna kandi elanikega, kes püüdsid igal moel nõu ja jõuga alati abiks olla.”

Tapmise eest võib kohus karistada kuue- kuni 15aastase vangistusega. Kohus ei ole veel eelistungi aega määranud.

Kohtueelset menetlust korraldas Lõuna prefektuur Lõuna ringkonnaprokuratuuri juhtimisel.

Märksõnad

Tagasi üles