Galerii: Ares avati mälestuskivi Pärivere sovhoosile

Ligemale kahe meetri kõrguse rahnu avamisele Pärivere vana sovhoosikeskuse lähedal oli vaatamata vihmasele ja tormisele ilmale tulnud sadakond inimest. FOTO: Lilli Tölp

Ligemale kahe meetri kõrguse rahnu avamisele Pärivere vana sovhoosikeskuse lähedal oli vaatamata vihmasele ja tormisele ilmale tulnud sadakond inimest. Kivil seisab mälestustahvel ja selle kohal pronksist maakarja tõupulli kujutis.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tahvlil on kirjas, et tegu on mälestusmärgiga tublidele Pärivere sovhoosi töötajatele ja kauaaegsele juhile Mihkel Kallastele, kes aastatel 1945–1993 ehitasid välja Are aleviku ja säilitasid tõuloomad: Eesti maakarja, Eesti peekontõugu sea ja Tori hobuse.

Pärivere sovhoos paistis kollektiviseerimise järgsetel aastakümnetel majandite laialisaatmiseni silma isepäisusega säilitada ja aretada Eesti maakarja, nudipäist aborigeenset veisetõugu, mis oli sotsialistliku põllumajanduse ajal parteipoliitilise põlu all, kuna andis küll rasvarikast piima, kuid vähem kui kaks konkureerivat tõugu, Eesti punane ja mustakirju kari.

22.02.2020 27.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto