Lapsevanem täiskasvanuna vastutab enda tunnete juhtimise ja kontrollimise ja kodusegi olukorra ohjamise eest. Kui üksi ei suuda või ei oska emotsioonidega toime tulla ega rahulikult kokkulepeteni jõuda, küsige abi. Kui vanem ise ei soovi või ei julge abi küsida, saame meie sõbra, naabri, sugulase, töökaaslase või õpetajana seda teha.
Igaühe kohus on anda teada lapsest, kelle heaolu on mingil moel ohustatud. Näiteks on tekkinud kahtlus tema väärkohtlemise (füüsiline, emotsionaalne või seksuaalne), tema hooletusse jätmise või muu lapse õigusi rikkuva olukorra suhtes. Samuti vajab abi laps, kelle käitumine ohustab tema enda või teiste heaolu.
Abivajavast lapsest saab teada anda, pöördudes linna või valla lastekaitsetöötaja poole või lasteabitelefoni 116 111 nõustajate poole.
Lasteabi 116 111 on ööpäevaringne üle-eestiline tasuta teenus, et teatada abivajavast lapsest või küsida nõu lastega seotud teemadel. Lasteabi poole saavad pöörduda nii lapsed kui täiskasvanud: lapsevanemad, sugulased, spetsialistid, naabrid, sõbrad, tuttavad, tähelepanelikud inimesed.
Lasteabitelefoni kontaktandmed:
- telefon 116 111
- e-post info@lasteabi.ee
- veebivestlus kodulehelt www.lasteabi.ee („Küsi abi“ või „Alusta vestlust“)
- lasteabi äpp (otsisõna „lasteabi“)
Andmed: sotsiaalkindlustusamet