Sisukord
Uudised
Postimees

Lihula tervisekeskuselt võeti maha sarikapärg

1 min lugemist
Lääneranna vallavanem Mikk Pikkmets saagis maha Lihula tulevaselt tervisekeskuselt sarikapärja. FOTO: Rein Kruusmaa

Lihula esmatasandi tervisekeskuse sarikatelt võeti maha pärg. Ehitajad on töögraafikust ees ja tõenäoliselt valmib hoone plaanitust paar kuud varem.

Lihulasse esmatasandi tervisekeskuse ehitamise protsess on olnud päris pikk, ulatudes 2016. aastasse. Kaua vaieldi muinsuskaitsega, kuniks jõuti projektilahenduseni, mis rahuldab kõiki pooli.

Plaani kohaselt hakatakse uues tervisekeskuses osutama üldarstiabi, füsioteraapiat ja koduõendusteenust, samuti toimub ämmaemanda iseseisev vastuvõtt. Samuti pakutakse keskuses hambaravi ja sotsiaalnõustamist. Eellepingute järgi peaks uues tervisekeskuses hakkama tööle Lihula perearst Mare Lõunat, Koonga perearst Helle Vambola ning Varbla ja Tõstamaa perearst Madis Veskimägi.

Lääneranna vallavanem Mikk Pikkmets saagis maha Lihula tulevaselt tervisekeskuselt sarikapärja. FOTO: Rein Kruusmaa

Kui aprillis arvati, et tervisekeskus valmib uue aasta märtsiks, on praeguse prognoosi järgi lootust, et hoone võtmed antakse vallale üle tänavu jõulude paiku.

Ehituse riigihanke võitis OÜ Silindia Ehituse ja AS Esro ühispakkumus, mille järgi tervisekeskuse rajamine läheb maksma 1 157 918,4 eurot. 870 000 euroga toetab tervisekeskuse rajamist Euroopa Liidu regionaalarengu fond, ülejäänu lisab vald oma eelarvest.

Tervisekeskuse projekti on koostanud OÜ Zoroaster ja ehitis peaks valmima tuleva aasta märtsiks.

Seotud lood
16.07.2020 18.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto