K, 29.03.2023

Endla teater otsib juhti

Merle Rallmann
, veebilehe toimetaja
Endla teater otsib juhti
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Endla teatri juhi ülesanne on majandustegevust planeerida, et teater saaks plaanitud loomingulist tegevust ellu viia.
Endla teatri juhi ülesanne on majandustegevust planeerida, et teater saaks plaanitud loomingulist tegevust ellu viia. Foto: Mailiis Ollino

Senise pealiku lepingu lõppemise tõttu kuulutas sihtasutus Endla Teater välja konkursi juhatuse liikme leidmiseks.

Praegune Endla teatri juht Roland Leesment on Endlas töötanud 32 aastat, millest direktorina 2015. aastast. Peale selle on ta püünele astunud mitmes näidendiski.

Küsimusele, kas ta osaleb konkursil, ei tahtnud Leesment vastata. “Ma ei tahaks sellel teemal rääkida,” lausus ta. “Tegemist on korralise konkursiga, kõigil on võimalik liituda.”

Leesment märkis, et temagi ju ei tea, kes kandideerivad. Ta nentis, et konkurss läheb nii, nagu läheb: tähtajaks esitatakse kandidaadid ja nõukogu teeb oma valiku. “Ma ei tahaks mingeid võnkeid tekitada, see poleks teiste kandidaatide suhtes hea,” selgitas ta.

Endla teatrijuhi Roland Leesmendi tähtajaline leping lõpeb veebruaris.
Endla teatrijuhi Roland Leesmendi tähtajaline leping lõpeb veebruaris. Foto: Mailiis Ollino

Nagu konkursi kirjelduses seisab, lasub Endla juhil vastutus riigi ja kohaliku omavalitsuse koostöös asutatud sihtasutusena töötava teatri juhtimise ja arendamise eest, lähtudes teatri kunstilistest, aga ka majanduslikest eesmärkidest.

Juhi kõige tähtsam ülesanne on kultuuriasutuse majandustegevuse lühi- ja pikaajaline planeerimine, et teater saaks kavandatud loomingulist tegevust ellu viia.

Kandideerijatelt nõutakse nii kõrgharidust, häid majandusteadmisi ja juhtimiskogemust kui Eesti kultuurivaldkonna ja teatrielu tundmist ning eesti ja inglise keele oskust kõnes ja kirjas. 

Teatrijuhi valib sihtasutuse nõukogu ja temaga sõlmitakse leping kolmeks aastaks tuleva aasta 1. veebruarist.

Sel sügisel alustas Endla teater koroona kiuste oma 109. hooaega.

Endla teateris algas tänavu 109. hooaeg.
Endla teateris algas tänavu 109. hooaeg. Foto: Mailiis Ollino
Märksõnad
Tagasi üles