Saada vihje

Sindi linn võlus avastajaid rongisõidu, giidituuride ja vanade majade lugudega

Sindi avatud noortekeskuse juhataja Angelika Sild tutvustas külalistele väärika maja ajalugu.
Sindi avatud noortekeskuse juhataja Angelika Sild tutvustas külalistele väärika maja ajalugu. Foto: Merle Rallmann

Kes nädalavahetusel huvitavat tegevust otsis, sai Sindi linnas elamusi ja avastamisrõõmu kogeda rohkem kui küllalt. Pühapäeval meelitas kogu pere teemapäev "Sindi lood" kohale eri vanuses osalejaid nii lähemalt kui kaugemalt. Ilm soosis jalutuskäike ja uudistamist, pakkudes võimalust linna minevikuga tuttavamaks saada.

Tänavune üritus keskendus eelkõige Sindi linna tänavatele ja raudteega seotud paikadele. Eriti menukaks osutus võimalus sõita rongiga ajaloolistesse paikadesse. Reis algas endise raudteejaama peahoone eest, kus nüüd tegutseb avatud noortekeskus. Sõit osutus niivõrd populaarseks, et kõik soovijad ei mahtunudki rongi peale.

Kui sinivalge rong tegi peatusi linna kõige huvitavamate ja ajalooliselt märgiliste paikade juures, siis kohalike giidide ja entusiastide eestvedamisel toimunud jalutuskäigud viisid osalejad näiteks Sindi gümnaasiumi ja legendaarse sauna juurde. Ekskursioonid andsid põhjaliku ülevaate linna arhitektuurist ja kultuuripärandist.

Kommentaarid
Vaba aeg
Tagasi üles