Aasta alguse majandusseisak sunnib ettevõtjaid järjest uusi allahindlusi välja mõtlema. Kes tarbijas huvi äratada ei suuda, selle kauplusesse või kohvikusse ei tulda.
Ostjat meelitab ainult madal hind
Allahindlusest teatavad sildid “–50%” ja ”–70%” ei pruugi siiski igal pool madalaid hindu tähendada. Kaubamajakas asuvas Rademaris võis nädalavahetusel näha 900krooniseid “allahinnatud” lühikeste käistega päevasärke, keskmiselt pakuti “allahinnatud” päevasärke 500-600 krooniga.
Ostsin eelmisel aastal kaks lühikeste käistega päevasärki: 275 krooni maksnud Pepe Jeansi Indiast ja 300kroonise Tom Tailori Riiast. Kuna Eestis maksab enamik tuntud firmamärkidega päevasärkidest 600-800 krooni, eelistan need kaupmeestele jätta.
Pikkade käistega päevasärke pakutakse juba päris normaalse hinnaga. Paar nädalat tagasi maksid Kaubamajaka Mosaicis päevasärgid 100-200 krooni.
Ühe Pärnus asuva rõivapoe omanik ütles põlglikult, et Venemaalt ei maksa päevasärke osta, sest seal on nende kvaliteet viletsam. Tema poes müüakse Mosaici tooteid. Tõsi, tunduvalt kallimalt.
Ostsin sel aastal Mosaici kauplusest 350kroonised vaba aja püksid. Reservedi poest oleks 200-300 krooniga saanud, kuid nende pakutavad mudelid jätsid pool tagumikku paljaks. Riie maksab.
Kel vaba aja pükse vaja, võiks neid esmalt otsida Mosaicist ja Reservedist, mujal on nad veidi kallimad.
Mosaici allahindlustega meenub naljakas lugu. Üks dividendimiljonäride edetabelis olevaid Pärnu ärimehi hakkas järsku mu pruuni velvetjakki uurima: oi, sul on samasugune jakk nagu mul. “Ei ole, sinu omal on 1000 krooni maksev sõrmeotsasuurune Tommy Hilfigeri logo, mina sain enda jao Mosaicist 350 krooniga,” vastasin talle.
Kes Tommy Hilfigeri ja muid kuulsaid kaubamärke hindab, võiks riideid osta USAst või Pärnu korterkaubamajadest. Ülejäänutele teadmiseks, et Pärnus Rüütli tänaval Kati spordi- ja teksapoes on kogu kaup eilsest poole odavam. Alla 500 krooni ühtegi kampsunit või teksapaari siiski naljalt kätte ei saa, sest “normaalhinnad” on krõbedad.
Kui lapsel seisab ees kooli lõpetamine, tasub Port Arturi Montonisse, Kaubamajaka Mosaici või Rüütli tänava Baltmani kauplusesse sisse astuda. “–70%” ei tähenda siiski midagi, oluline on endale kvaliteetne, kuid odav ese leida.
Kvaliteetsete T-särkide hinnad on praegu Kaubamajaka Cropptownis, Reservedis ning Rüütli tänava Jack & Jonesis 75-150 krooni. Milleks T-särgi eest 300-400 krooni maksta?
Toidupoodidest tasub külastada kõiki suuremaid ketikauplusi. Loomulikult mitte korraga, vaid kuu jooksul ostukohti vahetades.
Viimase aja “konksud” on 5.80 maksev piimaliiter ja odav liha või kala. Mõnikord tasub madalate hindadega ettevaatlik olla: Pärnu kõige viletsama teenindustasemega kaupluseketis on müüdud mudamaitsega forelli.
Lõunasöögikohti otsides tuleks peale hinna vaadata prae suurust. Kuninga tänaval Viiendas Villemis maksavad sel kuul kõik põhiroad 50 krooni. Kes veel pole üle taldriku ääre kippuvat Noore Villemi šnitslit proovinud, soovitan.
Väiksematest praadidest pakub Viies Villem 37krooniseid päevapraade, andes iga viienda prae tasuta. Kui ettekandjad jooke pakuvad, küsige majavett. See viib töötajad segadusse, sest neil on keelatud kraanist tasuta vett klaasi lasta.
Kõige lõbusama loo allahindlustest rääkis kolleeg Riina Martinson. Nähes Sotkas 1999kroonise soodushinnaga voodit, küsis ta, kui kaua selline hind kehtib. “Kuu lõpuni,” vastati.
Tegelikult on voodi 3,5 aastat kogu aeg nii palju maksnud.