R, 9.12.2022

GALERII JA VIDEO ⟩ Aasta kooli direktor: Ma ei ole kordagi oma ametis nii tundnud nagu praegu

Aasta kooli direktor: Ma ei ole kordagi oma ametis nii tundnud nagu praegu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 5

Häädemeeste valla Uulu põhikooli perele algas tänane päev tavapärasest teisiti. Juba kell viis hommikul sagis haridustemplis võttemeeskond telesaatest “Terevisioon” ühes haridus- ja teadusministriga. Enamik õpilastestki oli juba seitsmeks koolis erilisel põhjusel: Uulu põhikool valiti tänavu aasta kooliks.

Koolipere võttis uudise vastu rõõmuhõisete ja pisarate saatel. “Ma tundsin, nagu see oleks üks väga suur ja soe pai kogu meie koolile ja kogukonnale,” lausus direktor Egle Rumberg.

Koolijuhi kinnitusel on see tunnustus tervele kogukonnale ning ta on veendunud, et tiitel ei tulnud niisama: suure panuse andsid nii töötajad, õpilased kui nende vanemad. “Et meid märgatakse sellisel tasemel, et saame oma saate ja meie seas on minister, kes küsib, kuidas meil läheb, on ülim,” rõõmustas Rumberg. “Ma ei ole kordagi oma ametis nii tundnud nagu praegu.”

Mis teeb Uulu põhikoolist aasta kooli? “Ma arvan, et inimlikkus. Kui Eesti riik oleks Uulu kogukond, siis me saaksime kõik teineteisega paremini läbi,” vastas Rumberg. Lisades, et majas ollakse üksteise suhtes väga toetavad ja otsuseid võetakse vastu koos. “Ei ole nii, et mina oma kabinetis mõtlen välja käske ja korraldusi, vaid me leiame koos oma kooli tee,” ütles direktor.

Keskpäeval kogunes kogu koolipere esimest korda uude aulasse, mis valmis suvel, kuid kuhu koroona tõttu polnud seni kokku tuldud. Töötajate ja õpilaste naerul näod andsid kinnitust: tiitel läheb neile korda. Igale klassile ulatati aplausi saatel tort ja seejärel mindi klassidesse maiustama.

Uulu põhikooli koolipere tähistas aasta kooli tiitlit tordiga.
Uulu põhikooli koolipere tähistas aasta kooli tiitlit tordiga. Foto: Erakogu

Uulu põhikoolis on 32 töötajat ja 202 õpilast, mis on kooli ajaloo rekord. Sel õppeaastal avati esimest korda kolm esimest klassi.

Aasta kool selgus žürii ja rahvahääletuse punktide liitmisel. Oma hääle andis 11 062 inimest. Uulu põhikool kogus ligemale 500 häält rohkem kui teiseks tulnud Tartu Tamme gümnaasium. Rahva ja žürii arvamus langesid tänavu ühte: võitjakool noppis nii hindajatelt kui hääletajatelt kõrgeimad punktid.

“Uulu põhikool on imeline näide, et Eestis saab igas külakoolis maailma parimat haridust,” sõnas haridus- ja teadusminister Liina Kersna. “Teie tugevus on see, et olete suutnud tänapäevase õpikäsituse panna tänapäevasesse vormi. Olete ühtehoidev ja üksteist väärtustav koolipere, kus igaüks on tegija, kus usutakse igasse inimesse,” tunnustas minister tiitlit üle andes.

Tänavu kandideeris aasta kooli tiitlile 24 kooli, žürii otsusega jõudis neist finaali kümme: Jõhvi gümnaasium, Uulu põhikool, Rakvere ametikool, Jõhvi Vene põhikool, Võrumaa Parksepa keskkool, Tallinna juudi kool, Tartu Tamme gümnaasium, Kohtla-Järve gümnaasium, Türi ühisgümnaasium ja Harjumaa Ruila põhikool.

Žüriisse kuulusid Anette Viin Eesti õpilasesinduste liidust, Annike Soodla haridus- ja teadusministeeriumist, Triin Saar haridus- ja noorteametist, Laura Kõrvits ERRi noortesaatest “Nova” ja laulja-muusikapedagoog Hanna-Liina Võsa.

Mullu pälvis aasta kooli tiitli Võru gümnaasium, aasta varem Viljandi gümnaasium ja enne seda Tallinna 32. keskkool.

Aasta kooli valimine on osa haridus- ja teadusministeeriumi aasta õpetaja konkursist, mille eesmärk on esile tõsta haridustöötajaid ja hariduse toetajaid. Ettevõtmist toetab Euroopa sotsiaalfond.

Märksõnad
Tagasi üles