P, 28.05.2023

Pärnumaa aasta läbi ehitamise

Lauri Mutso
, Ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Kuigi kogu promenaadi tänavu ei renoveeritud, sai suur osa sellest siiski täiesti uue ilme.
Kuigi kogu promenaadi tänavu ei renoveeritud, sai suur osa sellest siiski täiesti uue ilme. Foto: Mailiis Ollino

Läinud aasta jooksul valmis Pärnumaal mitmesuguseid uusi hooneid, nagu uus sisejulgeolekumaja või linna üürimaja, ja nii mõndagi olemasolevat tehti korda, sealhulgas keskrandki.

Jaanuaris sai peale poolteisekuist hilinemist valmis Lihula uus spordihoone, mille värvikirevate seinte vahel võisid noored pärast enam kui aasta ootamist viimaks taas sporti teha. Üle poole aasta hiljem tuli välja mõningaid probleeme, mis on aga ehitajal praeguseks lahendatud.

Mai keskus leidis aasta alguses endale uue omaniku, kuid seda alles kuuendal enampakkumisel. Selmet hakata vanast majast midagi tegema, otsustas vastne omanik hoopis selle legendaarse kultuurikeskuse lammutada ja ehitada sinna asemele uue hoone. Vana maja aga saadeti oktoobris ära peoga ning mälestusi heietades.

Aasta alguses algas uuenduskuur Pärnu rannapromenaadi Raeküla-poolses otsas, kus kisti üles nii tänavakivid, pingid kui prügikastid ja asendati uutega, peale selle lammutati poolkuukujuline tualetihoone, mille asemele kerkisid uued kohvikuhooned. Ehitustööd valmisid suvel ning viimaks said randa kauaoodatud hoiukapidki.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles