T, 5.07.2022

Video ⟩ MTÜ Slava Ukraini juht riigikogule: Ma siiralt loodan, et praegu ei sööda torti kuskil kabinettides

Võimas kõne tõi saali pisarad. Video alates 1:42.50
Siiri Erala
, peatoimetaja
MTÜ Slava Ukraini juht riigikogule: Ma siiralt loodan, et praegu ei sööda torti kuskil kabinettides
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 7
Riigikogu käsitles olukorda Ukraina abistamisel ja saalis leidus hulga tühje pinke. Kohalolekukontrolli ajal oli saalis nuppu vajutamas 73 saadikut, puudus 28. 
Riigikogu käsitles olukorda Ukraina abistamisel ja saalis leidus hulga tühje pinke. Kohalolekukontrolli ajal oli saalis nuppu vajutamas 73 saadikut, puudus 28. Foto: Erik Peinar, riigikogu kantselei

Täna Tallinnas riigikogu ees kõnelnud MTÜ Slava Ukraini tegevjuht Johanna-Maria Lehtme alustas sõnavõttu nii: "Ma olen lennanud eile õhtul Ukrainast tagasi, et pidada seda kõnet – ja saal on tühi. Ma tean, et ühel teie riigikogu kaaslasel on sünnipäev. Ma siiralt loodan, et praegu ei sööda torti kuskil kabinettides."

Pärast Lehtme südikat sõnavõttu küsimuse esitanud Andres Metsoja (Isamaa) palus naiselt teiste riigikogulaste nimel vabandust. "Andke andeks nendele riigikogu liikmetele, kes tegelikult kuulavad teid ja meid võib-olla televiisori vahendusel. Nii on lihtsam selle tõega olla silmitsi, küsida on palju keerulisem," juhatas Metsoja oma küsimuse sisse.

Marko Šorin (Keskerakond) aga selgitas pärast istungit, et osa riigikogulasi kuulas Lehtme sõnavõttu oma kabinettides ning seda olevat esinejale hiljem ka selgitatud. "Minagi olin umbes 10 minutit oma toas, aga valmistasin ette kõne, mida fraktsiooni poolt hiljem pidasin," avaldas ta.

Märksõnad
Tagasi üles