E, 4.12.2023

Algas ideede esitamine Pärnu kaasavasse eelarvesse

Kati Saagim
, vastutav veebilehe toimetaja
Facebook
Comments
Eelmisel aastal valmis kaasava eelarve abil Raeküla spordi- ja mänguväljak.
Eelmisel aastal valmis kaasava eelarve abil Raeküla spordi- ja mänguväljak. Foto: Urmas Luik

Tänasest saab esitada ideid Pärnu linna kaasavasse eelarvesse, ettepanekuid oodatakse 13. juunini.

Kaasava eelarve eesmärk on rajada linnaruumi linlasi huvitavaid objekte, mis pakuvad avalikku hüve ja on enamiku ajast kõigile tasuta kasutada. Konkursi tulemusena valminud objektid ei tohi tuua kaasa ebamõistlikke kulusid linna järgmiste aastate eelarvetele.

Ettepanekuid saavad kaasavasse eelarvesse teha nii füüsilised kui juriidilised isikud 13. juuni südaööni omavalitsuse infosüsteemis Volis.

Enne idee esitamist tasub mõelda, kas ettepanek vastab linnaarengu eesmärkidele ja aitab lahendada mõnd kohalikku probleemi. Seejuures tuleb oma mõtet hinnata perspektiivitundega: kui idee peaks võitma, kuidas mõjub see konkreetsele asukohale ja linnaruumile laiemalt. Analüüsida võiks sedagi, kui palju potentsiaalseid kasutajaid sel objektil on ja kas mõte on teostatav.

Pärnu linna elanike lemmikideed selguvad rahvahääletuse tulemusena.

Kaasava eelarve summa – 80 000 eurot – on keskuslinna ja osavaldade vahel juba enne rahvahääletust jagatud.

Kaasava eelarve summa – 80 000 eurot – on keskuslinna ja osavaldade vahel juba enne rahvahääletust jagatud: Pärnu keskuslinn saab kuni 50 000 eurot ning Audru, Paikuse ja Tõstamaa osavald igaüks 10 000 eurot.

Kuna esitatavate ideede minimaalne maksumus on 3000 eurot, sõltub teostamisele minevate ideede täpne arv hääletusele jõudnud ettepanekute eeldatavast maksumusest ja hulgast ning inimeste antud häältest.

Tähtajaks esitatud ideid hindab esmalt linnavalitsuse komisjon, kuhu kuuluvad eri valdkondade spetsialistid ja osavallakeskuste juhid. Seejärel lähevad ettepanekud rahvahääletusele, mis toimub oktoobris.

Võiduideed tuleb ellu viia 2023. aasta jooksul, seda teeb Pärnu linnavalitsus või sõlmitakse idee esitajaga sihtfinantseerimise leping, et ta saaks mõtte ise realiseerida.

Eelmistel aastatel on kaasava eelarve abil valminud näiteks Raba 5 ekstreemspordikeskus (nüüdne Pernova rulapark), jõeäärne pump track ehk trikirada, Rääma väliujula, Raeküla spordi- ja mänguväljak ning keskranna välijõusaal.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles