Eestis on kahe nimega heal lapsel sadakond liiget ja klubid Tallinnas, Tartus, Rakveres, Pärnus, Rannamõisas ning ettevõtlusklubi. BPW ehk Federation of Business and Professional Women loodi 1930 Genfis, see on nõuandev organisatsioon ÜROs ja Euroopa Nõukogus ja liikmeid 108 riigis.
EENA president Pille Ruul, milliste küsimustega tegeleb eestlastele suupärase lühendiga EENA?
Tahame paista ühiskonnas välja, saada rohkem naisi poliitikasse, otsustamisprotsesside juurde, juhtivatele positsioonidele. Üks küsimusi, millega tegeleme, on naiste ja meeste palgalõhe vähendamine, sest arvandmetele tuginedes teenivad naised meestega võrreldes sama töö eest keskmiselt kolmandiku vähem.
Sellest tuleneb teie ettevõtmine, palgalõhele viitav “tilliga ja tillita”?
Ühel teemaüritusel pakkusime lõhesaiu maitserohelise tilliga ja tillita, see tõi osalejatele muige suule, pannes seejuures inimesi mõtlema palgalõhe kui indikaatori üle, mis näitab, et ühiskonnas on midagi tasakaalust väljas. Valdavalt töötavad naised sotsiaal-, haridus- ja meditsiinivaldkonnas, mis on suhteliselt madalalt tasustatud.
Suur erinevus on meeste ja naiste positsioonide vahel, valdavalt on juhtivatel kohtadel mehed. Samal ajal on Eestis naiste tööhõive üks Euroopa kõrgemaid, pere, laste ja kodu kõrvalt teevad nad karjääri või on valmis vastu võtma mis tahes töö.
Aga palgalõhe on ka meeste probleem, kes kannavad vastutust pere elujärje eest. Eestis on sügavalt juurdunud naiste ja meeste rollide jaotus ning meeste kvalitatiivse elu iga on üks madalamaid Euroopas.