Linnavolinikud soovivad valitsuselt selgust, miks tahab riik politseiõppe Paikuselt ära viia

Pärnu Postimees
Copy
Pärnu linnavolikogu märkis oma pöördumises, et ei pea loogiliseks, põhjendatuks ega õigeks Paikuse politseikooli sulgemist.
Pärnu linnavolikogu märkis oma pöördumises, et ei pea loogiliseks, põhjendatuks ega õigeks Paikuse politseikooli sulgemist. Foto: Urmas Luik

Pärnu linnavolikogu soovib valitsuselt selgitust, miks kavatseb riik viia sisekaitseakadeemia politsei- ja piirivalvekolledži Paikuse õppekeskuse Väike-Maarjasse ja investeerida sinna kuni kümme korda rohkem maksumaksjate raha, kui Paikusel tegutsev kool vajab tingimuste ajakohastamise tarvis.

Pöördumises Eesti Vabariigi valitsusele kirjutavad linnavolinikud, et politseiväljaõppe keskus asub Paikusel ligemale 22 hektari suurusel alal, millest praegu on kasutusel napilt kolmandik. "Paraku pole aastaid enam Paikusele suuremaid investeeringuid tehtud ja politseikooli juhtide hinnangul on vajadus investeerida Pärnusse kuus kuni kaheksa miljonit eurot, et jätkata nüüdisaegse politseihariduse andmist. Selle eest saaks moderniseerida olemasoleva õppesõiduraja, uuendada lasketiiru, õppehooneid ja ühiselamuid," seisab pöördumises.

Paikuse õppekeskusesse investeerimise asemel peetakse plaani õppekeskus sulgeda ja rajada uus keskus Väike-Maarjasse. Ettevalmistused selleks väidetavalt juba käivad ning politseikooli üleviimise ja Väike-Maarja päästekooliga lõimimise investeeringud pidavat küündima 70–80 miljoni euroni. Pärast nende tegemist lakkaks Paikuse õppekeskus olemast.

"Me ei pea loogiliseks, põhjendatuks ega õigeks Paikuse politseikooli sulgemist," leiab Pärnu linnavolikogu.

Linnapea Romek Kosenkraniuse sõnutsi on Pärnul Väike-Maarjaga võrreldes palju eeliseid. Kõige olulisem on asjaolu, et riigi keerulises majanduslikus situatsioonis on senist õppekeskust renoveerida otstarbekam kui rajada täiesti uus keskus riigi teise otsa. Pärnu linn on valmis pakkuma lisaalasid, et muuta Paikuse väljaõppekeskus veel paremaks ja tõsta politseiõppe kvaliteeti.

"Võimekuste koondumine riiklikult ühte asukohta kujutab omamoodi turvariski. Regionaalse keskusena saab Pärnu linn pakkuda häid tingimusi rakenduslikule kõrgkoolile, seda Eesti riigile majanduslikult otstarbekama lahendusena. Traditsioonilise asukohana Pärnus on politseiharidust võimalik ka paremini turundada," selgitas Kosenkranius.

Tagasi üles