Liiklustalgud Politsei kutsub üles roolijoodikutest teada andma

Pärnu Postimees
Copy
Mullu hukkus peale jaanipäeva Põhara – Ellamaa kõrvalisel teel kraavi sõitnud autos kaks inimest, roolis olnud mees oli varem korduvalt alkoholijoobes sõitmise eest karistatud ja oli sel saatsulikul päevalgi kriminaalses joobes. 
Mullu hukkus peale jaanipäeva Põhara – Ellamaa kõrvalisel teel kraavi sõitnud autos kaks inimest, roolis olnud mees oli varem korduvalt alkoholijoobes sõitmise eest karistatud ja oli sel saatsulikul päevalgi kriminaalses joobes. Foto: Merle Rallmann

Politsei kutsub inimesi tänasest kuni 14. juulini teada andma teedest, kus sõidavad joobes juhid.

Viimase viie aasta jooksul ei ole olukord liikluses paranenud ja vähemaks pole jäänud inimesi, kes kipuvad purjuspäi autorooli istuma. Harva tuleb ette puhumisreide, kus politsei ühtegi napsutanud juhti ei avasta.

Klassikaline purjus juhi põhjustatud raske liiklusõnnetus toimub just hõreda liiklusega teel, kust hommikul leitakse teelt välja sõitnud autovrakk. Nii on seekordsetel liiklustalgutel politsei fookuses just hajaasustusega kohad, väiksemad linnad ja kohalikud teed.

Selleks, et liiklusjärelevalvet paremini planeerida, kutsub politsei esimest korda inimesi aadressil liiklustalgud.ee üles märkima kohalikke teid, kus on märgatud joobes juhte.

Pärnu puhumisreidil kontrolliti ligi 1900 autojuhti, kellest kuus ei pääsenud väärteo vormistamisest.
Pärnu puhumisreidil kontrolliti ligi 1900 autojuhti, kellest kuus ei pääsenud väärteo vormistamisest. Foto: Mailiis Ollino

Laupäeval kella 11 ja 15 vahel viis politsei läbi kainuskontrolli Pärnus Liivi teel ja Tammiste teel. Kokku kontrolliti 1 864 juhti ja tuvastati kuus alkoholi tarvitanud juht,kelle osas alustas politsei väärteomenetlust.

Andmed: Pärnu prefektuur

Politseikolonelleitnant Sirle Loigo sõnade kohaselt pole saladus, et politsei väiksematesse kohtadesse sageli ei satu. "Seepärast palumegi abi kohalikelt elanikelt, kes teavad kõige paremini, milline on purjus juhi trajektoor," täpsustas Loigo. "Hea meel on tõdeda, et juba praegu annavad inimesed meile numbril 112 helistades teada, kui nad liikluses näevad joobes juhti, et saaksime kohe reageerida. Kaardirakendus annab aga juurde lisavõimaluse teavitada ja aitab meil planeerida järelevalvet nii, et oleksime õigel ajal õiges kohas."

See on meie kõigi huvides, et joobes autojuht liiklusest kõrvaldataks.

Sirle Loigo, politsei kolonelleitnant

Teadet edastades tuleb peale konkreetse tee märkida võimalikult täpselt nädalapäevad ja kellaajad, millal joobes juht seal harilikult sõidab. "See on meie kõigi huvides, et joobes autojuht liiklusest kõrvaldataks," selgitas Loigo.

Tänavu on politsei kontrollinud umbes 560 000 sõidukijuhi kainust ja tabanud üle 3000 sohvri, kes on alkoholi tarvitanud. Joobes juhid on põhjustanud 206 liiklusõnnetust, milles on viga saanud 51 inimest.

Tagasi üles