L, 3.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pärnu kinnisvaraturg näitab elavnemise märke

Raido Keskküla
, veebitoimetaja
Facebook Twitter
Comments
Pärnu üüriturul on populaarsed rannarajoonis asuvad suvituskorterid uutes majades.
Pärnu üüriturul on populaarsed rannarajoonis asuvad suvituskorterid uutes majades. Foto: URMAS LUIK/PRNPM/EMF

Kinnisvarabüroo Uus Maa märtsikuu turuülevaate kohaselt näitas Pärnu kinnisvaraturg elavnemise märke, enim kasvas eramute müük.

Pärnu kinnisvaraturg muutus märtsis võrreldes veebruariga 21 protsenti elavamaks: maa-ameti andmeil toimus suvepealinnas möödunud kuul 69 kinnisvara ostu-müügitehingut. Aasta tagasi sama ajaga võrreldes kerkis tehingute hulk 17 protsenti, teatas kinnisvarabüroo Uus Maa.

Uue omaniku leidsid kümme eramut ja kaks elamumaakrunti, mis on Pärnus keskmisest oluliselt kõrgem tulemus. Veebruaris müüdi näiteks kaks eramut.

Kortereid müüdi 47, kahe võrra veebruarist vähem. Ruutmeetri keskmiseks mediaanhinnaks kujunes 567 eurot, mis on veebruarist 5,5 protsenti kõrgem hind. Mulluse märtsiga võrreldes on hind kerkinud 4,1 protsenti.

Korterite müügiturg on Pärnus ja Pärnumaal stabiilne ning kevade saabumisega kaasas käivat aktiivsuse hüppelist kasvu märtsis ei esinenud. Müüjate ootused on endiselt kõrged, samal ajal kui ostjad soovivad kaubelda kuni 20 protsenti pakkumishinnast alla.

Üüriturg on see-eest aktiivne. Enim on nõutud uuemad kahe- ja kolmetoalised korterid. Väga populaarsed on ranna rajoonis asuvad suvituskorterid uutes majades.

Eramuturul on kasvanud huvi mereäärsete majade vastu. Müüjad aga ootavad lumevaba kevadet, et maju müüki panna, hinnaootused on kõrged. Ostuhuviliste seas on palju soomlasi.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles