/nginx/o/2025/02/06/16639257t1h1f6e.jpg)
Pressinõukogu arutas kaebust Pärnu Postimehes 23. detsembril 2024 ilmunud artikli "Viluverelase kopsakas kahjunõue riigiameti vastu jäi rahuldamata" peale ja otsustas, et ajaleht ei rikkunud head ajakirjandustava.
Kaebaja polnud rahul uudisega, mis kajastas Tallinna halduskohtu otsust jätta rahuldamata Andres Pullati kaebus, hüvitamaks talle põllumajandus- ja toiduameti (PTA) tegevuse tagajärjel tekitatud 50 000 euro suurune kahju.
Viluverelase väitel tekkis kahju, kui PTA töötaja tema elamises Andu-Papi talus kontrolltoimingul käis ja lahkudes elamu ukse lahti jättis. Nii saanud majja siseneda vargad ja minema viia raha ja väärtesemeid. Kohus otsustas, et kaebaja kodus hooleta loomade järel käinud PTA töötaja jättis lahkudes talumaja politseiametnike valve alla, mistõttu puudub väidetavalt tekkinud kahju hüvitamiseks alus.
Andres Pullat kaebas pressinõukogule, et artikkel sisaldab ebaõiget infot ja valefakte.
Pärnu Postimees vastas pressinõukogule, et kaebaja esitas hulga omapoolseid väiteid asjades, mille puhul on käinud uurimine ja mille suhtes on kohus teinud otsused. Leht selgitas, et artikli tegemisel oli allikaks kohtu pressiesindaja, ning küsimused sai ka Andres Pullat, kuid ta ei vastanud neile.
Pressinõukogu otsustas, et Pärnu Postimees ei eksinud ajakirjanduseetika koodeksi vastu. Pressinõukogu hinnangul põhineb artikkel kohtumaterjalidel ja -otsustel ning pressiesindaja väidetel, milles ei ole alust kahelda.
Ka pakkus Pärnu Postimees kaebajale sõna, kuid kaebaja ei kasutanud võimalust selgitusi anda.
Pressinõukogu on ajakirjanduse eneseregulatsiooni organ, mis pakub lugejatele, kuulajatele ja vaatajatele võimaluse leida meediaga vastuollu sattunult kohtuväliseid lahendusi.
Tegu on laiapõhjalise koguga, kuhu peale ajakirjanduse esindajate on kaasatud isikud meediavälistest sektoritest. Kokku on nõukogus kümme liiget.
Pressinõukogu arutab kaebusi, mis laekuvad lugejatelt ajakirjanduses ilmunud materjali kohta. Võrreldes kohtuga on nõukogu menetlus kiirem ja tasuta.
Pressinõukogu koosolekud toimuvad kord kuus (v.a juulis ja augustis).
Pressinõukogu lõi Eesti meediaettevõtete liit 2002. aastal. Pressinõukoguga on ühinenud peale meediaettevõtete liidu liikmete rahvusringhääling, BNS ja Levila. Kaebusi saab esitada kõikide nende kanalite peale. Huvide konflikti puhul pressinõukogu liige kaebuse arutelul ei osale.
Andmed: meedialiit.ee