Kuidas näeb välja aastaaegade maja, millised on Pärnjõe loodusannid ja oma pillid ning kuidas memme-taati aidata – sellest ja muustki said ülevaate need, kes eile lõuna eel Pärnus Port Artur 2 aatriumis jalutasid.
Noored panevad kodukoha endast rääkima
Ettevõtlusnädala ideekonkursil “Paneme kodukoha endast rääkima” esitlesid särasilmselt oma mõtteid Pärnu ühisgümnaasiumi, Sindi ja Pärnu-Jaagupi gümnaasiumi, Häädemeeste keskkooli ja Pärnjõe põhikooli õpilased.
“Meie käime alati väljas, sest klassiruum ei ole ainus õppimise koht, siin saavad lapsed suhtlemiskogemuse ja ideed välja töötades meeskonnatöö oskuse,” mainis Sindi gümnaasiumi õpilaste üks juhendajaid Eneli Arusaar.
Kodukohta esile tõstvad ja enda kaasalöömist eeldavad mõtted väljendusid näiteks Sindi poiste Siim-Kaspar Kollamaa, Fred Hussari ja Karl Hussari inimlikus arusaamises, kuidas memme-taati aidata neile puid tuppa tuues, niiti nõela taha ajades, poes käies.
Pärnu ühisgümnaasiumi 10. klassi õpilased Egle Truuman, Linda Hanvere ja Elina Maarja Suitso seletasid ja näitasid arvutiekraanil, mismoodi võiks välja näha ja milliseid teenuseid pakkuda aastaaegade maja, mida saaks Pärnus kasutada aasta läbi.
Pernau raha-, selja- ja käekottide kavandid lähtusid Pärnu lipu värvidest, Halinga valla mängukaardid selgitasid pildi ja tekstiga, mis vaatamisväärsused sealkandis asuvad. Kui mõte teoks saab, pole kohapeal meenetega muret.
Ürituse korraldustoimkonna juht Mari Suurväli nentis, et noorte leidlikkus ja fantaasia üllatavad, samal ajal on ideed väga lihtsad ja elust endast.