T, 21.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ettevõtliku pärnaka konkursile laekus 22 äriideed

Eno-Gerrit Link
, veebitoimetaja
Ettevõtliku pärnaka konkursile laekus 22 äriideed
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mullu võitis eetevõtliku pärnaka Artur Maier, kes asutas jalgrataste tootmise ja taastamisega tegeleva ettevõtte Artur Maier Customs OÜ.
Mullu võitis eetevõtliku pärnaka Artur Maier, kes asutas jalgrataste tootmise ja taastamisega tegeleva ettevõtte Artur Maier Customs OÜ. Foto: ANTS LIIGUS/PRNPM/EMF

3000eurose peapreemiaga konkursile „Ettevõtlik pärnakas“, mille eesmärk on edendada ettevõtlikkust ja aidata kaasa uuenduslike ettevõtete loomisele Pärnumaal, laekus 22 ideed.

Konkursile saadetud ideed on väga mitmesugustest valdkondadest ja hõlmavad nii tootmist kui teenuste osutamist. Konkursi komisjon valis laekunud ideede hulgast välja 18, mille autorid pääsevad edasi koolituste vooru.

Projekt näeb ette kuut koolituspäeva, mille käigus osalejad saavad teadmisi ettevõtluse alustamisest, turundusest ja müügist ning tootearendusest. Koolituste käigus arendatakse ideedest välja äriplaanid. Parima äriplaani esitaja saab idee elluviimiseks 3000 eurot.

Konkursi võitja selgub aprillis.

Mullu võitis "Ettevõtliku pärnaka" Artur Maier, kes asutas jalgrataste tootmise ja taastamisega tegeleva ettevõtte Artur Maier Customs OÜ.

Valik tänavuse konkursi ideedest

Disain

- Eksklusiivsete vildist jalanõude tootmine

- Innovaatiliste vihmamantlite tootmine

Tehnoloogia

- iPadi süviskarpide tootmine

- Alkomeeter, mis ühildub mobiili või tahvelarvutiga ja töötab koos mobiilirakendusega

Sport ja aktiivne puhkus

- Bossapalli mänguväljaku rajamine randa

- Kaablipark Pärnusse – veespordiatraktsioon, mille puhul veesuusatajat või wakeboard'i veab ringiratast liikuv veokaabel

Sotsiaalne ettevõtlus

- Koolivägivallavastane projekt

- Õuesõppe seiklusmäng

- Loovuse töötoad

- Liiklusohutus

Teised valdkonnad

- Ooperilauljate management

- Retrofoto lisateenust pakkuv fotostuudio

- Krematoorium

Andmed: Pärnu linnavalitsus

Märksõnad
Tagasi üles