Pärnu toetab skulptuuri püstitamist sõpruslinna Vaasasse

Eno-Gerrit Link
, veebitoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: promo

Pärnu linnavalitsus otsustas tänasel istungil eraldada reservfondist 500 eurot Vaasa-Pärnu sõprusseltsi eestvedamisel Vaasa rajatava skulptuuri-installatsiooni „Kaks purje“ püstitamise toetuseks.

Vaasa on Pärnu kõige vanem sõpruslinn. Kahe linna vahelised sõprussuhted loodi juba aastal 1956 ja aktiivselt on suheldud mitu aastakümmet.

Vaasas tegutseb aktiivselt Vaasa-Pärnu selts, mis loodi 1988. aastal. Selts on kaasa aidanud ürituste korraldamisel nii Vaasas kui Pärnus.

Seltsi eestvedamisel rajatakse Vaasa sõprusele pühendatud skulptuur-installatsioon „Kaks purje“, mille autor on pärnakas Rait Pärg.  

Tänavune Vaasa ja Pärnu sõprussuhete 55. aastapäev oli põhjus, miks kevadel leidis Pärnus aset Soome Vabariigi nädal. Nädala jooksul  toimus rida temaatilisi üritusi ja Wasa Sinfonietta kontsert. Juunis oli pärnakatel Pärnu linnagaleriis võimalus tutvuda Vaasa graafikute töödega. Pärnust viis tervitused kevadel Vaasa ansambel Greip.

Tagasi üles